بازسازی خانه با کمترین هزینه

بازسازی اصولی خانه

بازسازی خانه بهترین روش برای داشتن خانه ای با ظاهر نو است. یک طراحی خوب و کاربردی در زندگی انسان و شکل گیری شخصیت هر فرد نقش بسیار مهمی دارد. با گذر زمان بسیاری از خانه ها فرسوده می شوند و نمی توانند پاسخ گوی نیاز های فعلی ما باشند. به طور مثال، پس از گذشت سال ‌ها زمان آن فرا رسیده است تا پنجره ها، دیوارها و کفپوش ها و… را به طور کامل بازسازی کنید. بنابراین، بازسازی اصولی می تواند نقش خود را ایفا کند و یک زنگی خوب و شیرین با رفع نیاز های شخصی تان رقم بزند. اما به این نکته توجه فرمایید که این یک تصمیم بزرگ است و نیاز به بررسی دقیق دارد. 

بازسازی خانه

قبل از انجام یک بازسازی اصولی باید هدف را از انجام بازسازی در خانه خود مشخص کنید. آیا خرابی در محل رخ داده است یا فقط قصد دارید طراحی داخلی خانه خود را مطابق با نیازتان تغییر دهید. به طور مثال جمعیت خانواده شما بیشتر شده است و فضای آشپزخانه پاسخ گوی این تعداد نفر مشخص نیست و شما قصد دارید با یک بازسازی اصولی متراژ آشپزخانه خود را بزرگتر نمایید، کافی است از یک شرکت طراحی معماری و بازسازی در این امر کمک بگیرید. لازم به ذکر است، بازسازی می تواند شامل فضای: آشپزخانه، فضای اتاق خواب، سالن پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی، بالکن و…. باشد.  

بیشتر بخوانید: ترند دکوراسیون آشپزخانه سال 2023

هدف از انجام بازسازی

ترتیب بازسازی اصولی در خانه

1) برآورد نیاز ها

اگر اولین قدم در مرحله بازسازی را درست طی نکنید، هرگز نمی توانید نتیجه دلخواه خود را از تعمیرات به دست آورید. بر آورد نیاز های ساکنین خانه یکی از مهمترین موضوعاتی است که در ابتدای هر بازسازی باید انجام شود. فهرست اولویت ‌بندی شده‌ای را از نیاز های خود در خانه لیست کنید. شما باید در ابتدا مشخص کنید که قرار است چه چیزهایی را تغییر دهید، حذف و یا اضافه کنید.  

بر آورد نیاز های ساکنین خانه

به طور مثال، برای بازسازی آشپزخانه خود با این سوال از خودتان شروع کنید که چه مشکلاتی را در آشپزخانه فعلی خود تجربه می کنید. آیا فضا در اختیار شما کوچک است؟  یا فضای کوچکی برای نگهداری غذا و ظروف در اختیار دارید؟  فضای غذاخوری کوچک است؟ آیا لوازم خانگی ناکارآمد هستند یا خیلی قدیمی شدند؟ یا اینکه آشپزخانه بسیار قدیمی شده است؟ پس از پاسخ به این سوالات نیاز های خود را لیست نمایید و با افراد متخصص در میان بگذارید.

2) انجام طراحی 

بعد از انجام مرحله 1 که تعیین نیاز های ساکنین است، شرکت طراحی نیاز ها و خواسته های شما از خانه مورد علاقه تان را طراحی می نماید. مرحله طراحی دید وسیعی به شما می دهد تا خانه خود را بعد از بازسازی ببینید و تغییرات لازم را در همین مرحله اعمال بفرمایید. 

طراحی داخلی خانه

طراحی داخلی خانه یکی از مواردی است که در هنگام بازسازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توجه به آیتم هایی مانند رنگ، متریال و مصالح، نحوه دکوراسیون فضا و نورپردازی از جمله موضوعات مهم در طراحی داخلی خانه در هنگام بازسازی می باشد که باید به آن ها توجه کرد چرا که این موضوع می تواند تاثیر بازسازی خانه را بیش از پیش برای ساکنین پررنگ کند. و از این طریق می توان نزدیک ترین طراحی به سلیقه و خواسته ساکنین را متوجه شد.

3) تعیین بودجه لازم برای طراحی

بعد از انجام طراحی، بودجه لازم برای نوع متریال، مدت زمان، دستمزد لازم برای انجام بازسازی همگی تخمین زده می شوند و بودجه مورد نیاز به ساکنین اعلام می شود و کار بازسازی شروع می شود. 

تعیین بودجه لازم برای طراحی

در مقابل، بازسازی خانه را می توان به صورت چرخشی انجام داد. لازم نیست همه آیتم های بازسازی به طور همزمان انجام شوند. شما می توانید با بازسازی حمام شروع کنید و سپس با توجه به بودجه و زمان به اتاق های دیگر بروید. فاصله گذاری یک بازسازی بزرگ در درازمدت، به شما این امکان را می دهد که پول کمتری خرج کنید و در طول زمان پرداخت ها را کاهش دهید. به طور کلی، ساده ترین و گران ترین راه برای بازسازی خانه این است که برنامه ریزی، طراحی، مدیریت و اجرای کار را به یک پیمانکار  واگذار کنید.

4) عملیات تخریب 

عملیات تخریب بخش مهمی از یک بازسازی می باشد. تخریب باید به سرعت و با دقت بالا انجام شود. که سرعت انجام کار به تعداد نیروی کار بستگی دارد. برای انجام عملیات تخریب باید در ابتدا نقاط ضعف ساختمان را شناسایی نمود که این امر با کمک متخصصین آن امکان پذیر است و با توجه به مسائل فنی و انتظارات صاحب خانه تصمیم به تخریب بخشی از خانه و یا حتی نمای ساختمان گرفته می شود. عملیات تخریب باید با دقت انجام شود تا کمترین آسیب به ساختمان وارد شود زیرا اگر عملیات تخریب غیر اصولی انجام شود پیامد های منفی از جمله خسارت مالی و جانی را به دنبال خواهد داشت. 

عملیات تخریب خانه

5) انجام بازسازی

مرحله نهایی، انجام بازسازی شامل کلیه تعمیرات، تغییرات، نازک کاری، سفت کاری و … می باشد. 

انجام بازسازی

بیشتر بخوانید: طراحی و دیزاین خانه در 9 مرحله

بازسازی خانه چقدر زمان میبرد؟

یکی دیگر از فاکتور های مهم که درهنگام بازسازی منزل برای افراد مهم است این است که، کار بازسازی منزل آن ها چقدر زمان می برد. زیرا ساکنین خانه می خواهند هر چه سریع تر روند بازسازی منزل به سر انجام برسد تا بتوانند دوباره به منزل خود بازگردند و بسیاری از افراد به بازسازی خانه خود به چشم یک سرمایه گذاری نگاه می کنند و می خواهند بدانند سرمایه آن ها چه زمانی قابلیت بازگشت را دارد.

لازم به ذکر است، زمان لازم برای بازسازی هر خانه به عوامل مختلفی اعم از: متراژ، موقعیت جغرافیایی، پیچیدگی طراحی و … بستگی دارد. اما به طور میانگین بین ۱ تا ۳ ماه برای ساختمان های ۸۰ تا ۲۰۰ متری زمان نیاز است. طبیعی است که بالا بردن سرعت بازسازی نیازمند تعداد نیرو های بیشتر است اما این امر هزینه بیشتری را در بر می گیرد. 

میزان زمان بازسازی خانه

قصد دارید چه مدت در خانه بازسازی شده خود ساکن باشید؟

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در خانه خود ساکن باشید، عاقلانه تر است که یک بازسازی عمیق و اصولی با صرف هزینه بیشتر انجام دهید. به طور مثال از متریال با کیفیت تر استفاده نمایید که سالیان سال دوام بیاورد و طول عمر بیشتری نسبت به نمونه ارزان تر داشته باشند. اکثر پروژه های بازسازی را می توان در زمانی که شما در خانه ساکن هستید نیز تکمیل نمود. این موضوع می تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. با این حال، به خاطر داشته باشید که مسائل ایمنی را در مورد کودکان و حیوانات خانگی در حین بازسازی در نظر بگیرید. 

سکونت در خانه بازسازی شده

اگر خلاق هستید، می توانید به جای خرید متریال و لوازم جدید، آن ها را بازسازی کنید. به طور مثال، اگر کابینت های آشپزخانه شما قدیمی شده است می توانید با صرف هزینه کم آن ها را روکش نمایید و ظاهری منحصر به فرد به فضای آشپزخانه خود ببخشید. 

رنگ و روکش کابینت آشپزخانه

آگاه سازی از محدودیت های منطقه خانه خود در هنگام باز سازی 

قبل از شروع کار بازسازی، حتما از قوانین منطقه خود مطلع شوید و مجوز در شهر یا شهرستان خود را بررسی کنید. قوانین منطقه بر نوع، متراژ و مکان ساختمان ها حاکم است. به طور مثال، اگر می‌خواهید در مناطق شهری و مناطق حومه شهر یک خانه کوچک را خراب کنید و یک عمارت بزرگ ایجاد کنید، محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت. 

محدودیت های بازسازی خانه

سخن آخر

از آنجا که افراد بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند، خانه یکی از مهم‌ترین مکان هایی می باشد که طراحی داخلی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین، باید در بازسازی اصولی آن تلاش کنید. شما می توانید از شرکت های معماری و متخصصین در زمینه بازسازی کمک بگیرید تا به هدف نهایی خود که ایجاد مکانی لوکس و آرامش بخش است نزدیک شوید. 

بیشتر بخوانید: ترند دکوراسیون داخلی در سال 2023

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *