دکوراسیون اتاق خواب زوج های جوان

دکوراسیون اتاق خواب زوج های جواب همواره یک چالش جداب برای زوج های جواب بوده است. شروع هر فصل بهترین زمان برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب است.  همانطور که می دانید، در بین اتاق های موجود در کل خانه، اتاق خواب چالش برانگیزترین فضا برای دکوراسیون است. در واقع، اتاق خواب مکانی آرام، دنج و صمیمی است که بیشتر عمر خود را در آن سپری خواهید کرد. اتاق خواب شما باید فضایی باشد که در پایان یک روز شلوغ کاری، منتظر بازگشت به آن هستید. 

دکوراسیون اتاق خواب زوج های جوان

شما می توانید اتاق خواب خود را به هر سبکی که می خواهید دکور کنید. مهم تر از همه این است که اتاق خواب باید با رنگ ها و سایر جزئیات، لبخند بر لبان شما بیاورد. ایده های الهام بخش را در طیف وسیعی از اندازه ها و سبک ها بررسی کنید تا به شما کمک کند اتاق رویایی خود را بسازید.

سبک اتاق خواب خود را انتخاب کنید.

پیدا کردن سبک دکوراسیون اتاق خواب می تواند اتاق خواب شما را به محیطی خاص تبدیل کند. این امر کمک می کند تا با در نظر گرفتن سبک اتاق خواب، فضای مورد علاقه خودتان را نیز بسارید. بنابراین یکی از نکات حائز اهمیت در دکوراسیون اتاق خواب آگاهی از سبک دکوراسیون می باشد. 

انتخاب سرویس خواب

بهتر است در خانه ای با دکوراسیون مدرن از سرویس خواب مدرن و در منازل با سبک کلاسیک از سرویس خواب کلاسیک استفاده شود. همچنین لازم به ذکر است سرویس خواب با سبک کلاسیک به دلیل هنر دست منبت کاری نسبت به سرویس خواب مدرن گرانتر خواهد بود. و در منازل با سبک روستیک که همان سبک ساده و روستایی می باشد و تمام متریال آن از چوب است و طراحی ساده تری نسبت به سبک کلاسیک دارد، از سرویس خواب به سبک روستیک استفاده نمایید. 

انتخاب سبک اتاق خواب

برای آنهایی که علاقه مند به سبک کلاسیک و مدرن هستند سبک نئوکلاسیک را پیشنهاد می کنیم که ویژگی های سبک کلاسیک را دارند و در عین حال برای فضای مدرن مناسب هستند.


چند نکته ای که زوج های جوان برای دکوراسیون اتاق خواب خود باید در نظر بگیرند:

1) اجتناب از بهم ریختگی در اتاق خواب

اجازه ندهید تا فضای اتاق خوابتان به وسیله مبلمان، لوازم جانبی و سایر وسایل، به هم ریخته و شلوغ به نظر برسد. همچنین، اجازه ندهید وسایلتان در همه جا پراکنده شود. بنابراین دکوراسیون را به حداقل برسانید و وسایل خود را سازماندهی کنید تا متمرکز بمانید.
برای این منظور از میز کنار تخت خواب استفاده نمایید و وسایل اضافی خود را داخل کشوی آن و یا زیر تخت خواب خود جای دهید و یا از یک کمد دیواری بلند استفاده کنید. همچنین، می توانید یک میز آرایش داشته باشید که می توانید جواهرات و لوازم آرایش خودتان را در آن نگهداری کنید.

2) استفاده از رنگ های آرامش بخش در اتاق خواب

رنگ ‌های روشن‌ احساس آرامش و رنگ ‌های تیره‌ احساس سنگینی را ایجاد می‌کنند و می‌توانند احساس محصورتر شدن را در شما ایجاد کنند. هرچه رنگ سفید بیشتری به رنگ مورد نظر اضافه شود، نور بیشتری می تواند منعکس شود در حالی که رنگ های تیره نور را جذب می کنند. برای اتاق خواب‌، از رنگ‌های خنثی، آرام‌بخش و ملایم استفاده نمایید مانند: رنگ های سفید، کرم، آبی ملایم و ….
رنگ سفید نشان دهنده پاکی، بی گناهی و خوبی است. رنگ سفید می‌تواند فضا را بازتر کند. این رنگ همچنین برای دیوارهای اتاق کوچک‌تری که می‌خواهید بزرگ‌تر به نظر برسد، عالی است.
رنگ‌ آبی، آرامش بیشتری دارد و فشار خون را کاهش می‌دهد. همچنین لازم به ذکر است، رنگ آبی اعتماد به نفس را افزایش می دهد. اما از رنگ‌های آبی تیره‌تر اجتناب کنید زیرا می‌توانند باعث ایجاد احساس غم و اندوه شوند. 

استفاده از رنگ های آرامش بخش در اتاق خواب

همچنین اگر می خواهید از ترکیب 3 رنگ برای اتاق خواب استفاده نمایید، اجازه دهید یک رنگ غالب باشد و 3 رنگ دیگر مکمل آن باشد.

3) فضای اتاق خواب را متقارن کنید.

با متقارن نگه داشتن وسایل در فضای اتاق خواب به احساس آرامش می رسید. به طور مثال، اگر یک پنجره در یک طرف تخت وجود دارد، می توانید یک آینه با اندازه مشابه در طرف دیگر تخت خوابتان اضافه کنید تا از نظر بصری ظاهر را متعادل کند. و یا می توانید 2 میز را در هر طرف تخت قرار دهید که می توانید آباژور رو میزی روی آن ها قرار دهید. 

4) استفاده از مبلمان متناسب با فضای اتاق خواب 

اتاق خواب می تواند بیش از یک تخت، کمد و میز باشد. راه های دیگری را در نظر بگیرید که در آن قصد دارید از فضا استفاده کنید و بر اساس آن لوازم و اثاثیه بخرید. می توانید از صندلی پا تختی و فرش در زیر تخت استفاده نمایید. اگر فضا اجازه می دهد، همچنین می توانید در گوشه ی اتاق از یک میز مطالعه استفاده نمایید. همچنین، می توانید از گل و گیاهان خانگی در فضای اتاق خواب خود استفاده نمایید. وجود گیاهان باعث بهبود تمرکز، حفظ حافظه و کاهش استرس می شود.

استفاده از مبلمان متناسب با فضای اتاق خواب

5) استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب 

کاغذ دیواری ‌های جذاب، دکور اتاق را آسان‌تر می‌کنند. کاغذ دیواری در انواع طرح‌ها وجود دارد که با توجه به سلیقه شما اتاق خوابتان را خاص تر و شیک تر جلوه خواهد داد.
استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب می تواند فضا را ارتقا دهد. شما می توانید فقط یک دیوار، مثلا دیوار پشت تخت را با استفاده از تابلو و قاب عکس عزیزان خود و یا یک کاغذ دیواری به یک نقطه کانونی تبدیل کنید. 

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب

6) آمادگی برای تغییر فصل 

برای داشتن یک خواب باکیفیت، علاوه بر یک تشک راحت، ملحفه و پتوی روی تختی نیز به همان اندازه اهمیت دارد. باید از مواد با کیفیت و طبیعی همچون پنبه، ابریشم، ساتن و … ساخته شود. ملحفه با کیفیت، باعث می شود پوست آزادانه نفس بکشد، که برای خواب سالم شما مهم است.
هنگام خرید ملحفه ‌های خود، حداقل یک ست پتو نرم و ضخیم مناسب برای زمستان بگیرید و اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که هر چهار فصل را تجربه می‌کند، برای چهار فصل اقدامات لازم را انجام دهید. 

آمادگی برای تغییر فصل در دیزاین اتاق خواب

همچنین، می توانید از یک شومینه در فضای اتاق خواب خود بهره ببرید تا مطمئن شوید در فصل سرد سال در امان هستید.

7) نورپردازی اتاق خواب 

شما به چند گزینه نورپردازی نیاز دارید تا مجبور نباشید تنها به نور لوستر خود متکی باشید. می توانید از نور شمع، آباژور رو میزی، آباژور ایستاده و …. استفاده نمایید. و یا روی میز مطالعه خود، یک چراغ رومیزی قرار دهید. همچنین انتخاب یک پرده مناسب در نورپردازی اتاق نقش مهمی دارد. پرده را متناسب با رنگ اتاق خواب خود انتخاب نمایید. همچنین، پنجره ‌های خود را با پرده های ضخیم مسدود نکنید، زیرا این کار باعث می‌شود که نور کافی به اتاق شما نرسد. لازم به ذکرر است، نور خورشید فضا را دلباز، زنده و شاد می کند به همین دلیل، تعداد و اندازه پنجره ‌های اتاق خواب می‌تواند باعث شادی افراد شود یا فرد را افسرده، غمگین یا مضطرب کند. 

نورپردازی اتاق خواب

جدید ترین ایده های نورپردازی اتاق خواب 

یکی از خلاقانه ترین ایده های تزیین اتاق خواب استفاده از ریسه های تزیینی است. تزیین اتاق خواب با ریسه های تزیینی از متداول ترین دیزاین ها در عصر مدرنیته است. این ریسه های تریینی بسیار مقرون بصرفه هستند و انعطاف بالایی دارند. شما می توانید  با پیچیدن ریسه ها دور گیاهان فضایی زیبا و دوست داشتنی برای خودتان ایجاد کنید. همچنین عکس های خانوادگی و خاطره انگیزتان را با گیره روی ریسه های نوری به دیواری اتاق خوابتان نصب کنید. نصب ریسه های نوری دور تا دور آینه نیز می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.  

ریسه های تزیینی

لوازم دکوری و تزیینی اتاق خواب

آباژورها خیلی پرطرفدار هستند، دکور شما را گرم می کنند و انرژی بخش هستند. آباژورها به خاطر جلوه ویژه ای که در منظره کلی دکور دارند و حتی به خاطر اینکه راحت جا به جا می شوند، خیلی محبوب هستند. شرکت لوتوس تولید کننده انواع آباژور رومیزی و ایستاده است. 

مجسمه تزیینی مدل LUCIANA LOTUS

آباژور رومیزی اتاق خوابی مدل LUCIANA رنگ WHITE

آباژور-ماه-در-دکوراسیون
آباژور رومیزی ماه مدل LUNALILY

شما می توانید هر قسمتی از منزل آن ها را گذاشته و بعد از یک مدتی مکانش را تغییر دهید. هر قسمتی از منزل که فکر می کنید نور کمی دارد می توانید از آباژور استفاده کنید. هر قسمتی از دکور منزل که فکر می کنید نیاز به رنگ بیشتری دارد با انتخاب یک آباژور مناسب می توانید آن رنگ و نشاط دلخواه را به فضای دکورتان بیاورید. 

آباژور سه پایه چوبی لیا

آباژور سه پایه چوبی لیا

لوتوس برند برتر ساعت و لوازم دکوراتیو، طیف گسترده‌ای از لوازم دکوری و تزیینی مانند انواع کتابخانه و ویترین_ساعت، آباژور، آینه و کنسول، کره زمین، سینی تزیینی، باکس تی بگ، میز سرو و پذیرایی، میز عسلی و میز جلو مبلی، جا شمعی های لیوانی و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

آباژور رومیزی VIVIANA

آباژور رومیزی VIVIANAسخن آخر

هر یک از ما بیش از یک سوم از طول عمر خودمان را در خواب به سر می بریم. بنابراین لازم است اصول اولیه دکوراسیون اتاق خواب را به خوبی بشناسیم. به عقیده ما یک اتاق خواب برای اینکه بتواند آرامش لازم را برایتان فراهم آورد باید ساده و به دور از هرگونه جزییات اضافی باشد. طراح معروف آشلی می گوید: این فضا ” حسی مانند پیله ابریشم” دارد، لذا ما در این مقاله سعی کردیم چند قانون اساسی برای دکوراسیون اتاق خواب را برای شما عزیزان گردآوری نماییم. رعایت این نکات ساده، ظاهر اتاق خواب شما را تغییر خواهد داد و به بهبود خلق و خوی شما نیز کمک می کند.

رنگ های آرام بخش را بشناسید و اتاق خوابتان را همیشه منظم نگه دارید. بسته به سلیقه شخصی می توانید دیوار را رنگ کنید یا از کاغذ دیواری های مناسب اتاق خواب استفاده نمایید و همچنین نور پردازی اتاق را فراموش نکنید. البته نیازی نیست از لوستر یا آویز های سقفی استفاده کنید، نور شمع، آباژور و نور های تزیینی م یتواند بهترین انتخاب باشد. پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه این مقاله به سایت لوتوس سری بزنید و لوازم مناسب اتاق خواب تان را انتخاب نمایید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *