راز های نهفته در شمع

راز های نهفته در شمع

در این مقاله با هم به حس آرامشی که با روشن کردن شمع به ما منتقل می شود، می پردازیم.

معجزه شمع در سلامتی و آرامش

در دوران پاندمی کرونا خیلی چیزها دستخوش تغییر شده است اما روشن کردن شمع برای کاهش استرس و نگرانی و حفظ آرامش ثابت باقی مانده است. در حالیکه در دوران کرونا مردم در خانه دورکاری می کردند و با روشن کردن شمع به آن حس آرامش می رسیدند. به طوری که در هیچ دوره ای مردم آن قدر احساس تعلق به شمع نمی کردند و با استفاده از شمع، نور و گرما را با دوستان و خانواده یا حتی غریبه ها به اشتراک می گذاشتند. استفاده از شمع و شمعدان بیش از پیش ترند شده است.

اینکه مردم تا حد زیادی به شمع علاقه دارند به دلیل احساس آرامش و امنیت شمع ها می باشد، تماشای نور شمع و حس گرمای آن به چشم و ذهن آرامش می بخشد. 

معجزه شمع در زندگی

زندگی به سبک هوگه

اصطلاح هوگه(hygge) بیانگر همین حس می باشد. اصطلاح هوگه یک اصطلاح دانمارکی است و فلسفه آن این است که یک محیط آرام ،دنج ، شاد و دلپذیر برای خودتان و مهمانانتان فراهم کنید. اینجاست که به جای یک شمع، از تعداد شمع های بیشتری استفاده می کنید. هوگه یک وسیله نیست و نمی توانید آن را بخرید ! بلکه یک حس می باشد ! حسی که هوشیارتان می کند نه اینکه فقط در لحظه باشید بلکه این لحظه را با تمام وجود حس کنید و از آن لذت ببرید. 

تحقیقات موسسه شادی در کپنهاگن نشان می دهد که ۸۵٪ از مردم دانمارک حس« هوگه » را با شمع مرتبط می دانند و حداقل ۷۰٪ از جمعیت دانمارک هفته ای یکبار شمع روشن می کنند و ۲۸٪ هم هر روز شمع روشن می کنند.

فکر کنید سر یک میز شام دور هم نشستید و نوری که شمع در یک محدوده کوچک و مشخص پخش می کند، توجه همه را به خود جلب می کند که خود باعث ایجاد احساس صمیمیت در میان جمع می شود.

شمع و حس آرامش

شمع آروماتراپی

شمع ها حس آروماتراپی دارند که باعث بهتر شدن حال و هوای جسم و روح می شوند، در واقع احساسات انسان را هوشیار تر می کنند. با دکور شمع و شمعدان در قسمت های دنج و گرم منزلتان ،دیزاینی منحصر به فرد برای خودتان رقم می زنید. همچنین شمع ها عشق و گرمای خانه را تامین می کنند و پر از حس نوستالژی می باشند به همین دلیل بهترین هدیه چه برای بانوان چه آقایان، شمع می باشد.اما بانون بیشتر عاشق شمع هستند .

آیا دلیل آن را می دانید؟

نقش شمع در دنیای فانتزی خانم ها 

زن ها موجوداتی فوق العاده و عاشق روياپردازي هستند، در خيال خودشان براي آينده برنامه ريزي می كنند. وقتي در ذهن مان براي آينده برنامه ريزي مي كنيم ، خورشيد هميشه ميدرخشد. و ما لبخند ميزنيم و اطرافمان پر ازحضور گرم خانواده و دوستان است.به طوری که همه چیز بی نقص می باشد، به همین دلیل دوست داريم روياپردازي كنيم.

شمع و پیوند آن با زمان گذشته 

دنياي فانتزي و خيال عاري از قضاوت و هر گونه محدوديت است، گویی همه چيز تحت كنترل ما می باشد. شعله هاي شمع معجزه مي كنند و با ایجاد فضايي شما را با خود به سفری دور دست ميبرند. حس بویایی، حسی بسیار قوی می باشد و با حس بینایی در ارتباط است. حال اگر شمع معطرهم باشد به زیبایی این حس می افزاید به طوریکه عطر آن يادآورخاطره های دور گذشته است.

نقش شمع در زندگی فانتزی

عطر سیب و دارچین می تواند شما را به باغ مادربزرگ ببرد ،آن زمان که دورهم کیک سیب و دارچین می پختید و با آن شاد می شدید. و یا با عطر وانیل یاد شام قشنگی می افتید که با دوستانتان داشتید، آن قدر گرم صحبت و خنده  می شدید که غذایتان سرد می شد. همچنین نور و گرمایی که از شمع ساطع می شود حس راحتی ، دنج بودن  و امن بودن را انتقال می دهد همانند حس یک پتوی گرم در صبح زود و یا یک قهوه داغ که صبح زود در تخت سرو می شود.

تاثیر شمع در حالات روحی

افرادی که این لذت های کوچک را با تمام وجودشان در زندگی حس می کنند بسیارخوشحال تر هستند. آیا شما جزو آن دسته از کسانی هستید که از همین لذت های کوچک بیشترین احساس خوشبختی را دارید؟ شمع ها به ما کمک می کنند تا به حالت روحی که به آن نیازمندیم برگردیم . به همین علت علاقه به روشن کردن شمع در منزل داریم که حالمان را خوب می کند،روحمان تازه می شود و انرژی می گیریم.

وجود شمع در خانه ضروری است!

خانه جایی است که آن را با عشق دکور می کنیم و به آن پناه می بریم، جایی که به رویا پردازی و برنامه ریزی می پردازیم. بر طبق آمار انجمن بین المللی شمع ، در آمریکا از هر ۱0 نفر ،۷ نفر شمع روشن می کنند. بر طبق  مطالعه ای که روی آمار تولید کننده های شمع شده است، ۹۰٪ شمع ها توسط بانوان خریداری می شود.

مهم نیست که چه نوع شمعی می خرید ! حتی اگرشما خیلی هم اهل شمع نباشید،حداقل یک مدل شمعدان در منزل دارید. 

خلاقیت لوتوس و استفاده از چالش ها

تیم خلاق و توانمند لوتوس همیشه از چالش ها فرصت می سازد. لوتوس جا شمعی های لیوانی زیبایی را با ایده گرفتن از شرایط پاندمی کرونا و نقش شمع در ایجاد آرامش و همدلی طراحی و تولید کرده است. 

جا شمعی لیوانی

استفاده هنرمندانه از آبکاری نقره در جا شمعی های لیوانی کار را بسیار چشمگیرکرده است. لازم به ذکر است نقره به کار رفته شده در شمعدان های لیوانی شرکت لوتوس نقره ایتالیایی می باشد.

شمعدان لیوانی LUCILLE
    جا شمعی لیوانی LUCILLE
شمعدان لیوانی JEANNE
جا شمعی لیوانی JEANNE

طرح های متنوع این شمعدان ها در هنگام روشن کردن شمع پخش نور بسیار جذابی دارد که با ذوب شدن شمع داخل آن زاویه پخش نور تغییر کرده و حالت زنده ای به کار میدهد.لازم به ذکر است اگر این شمعدان ها را روی سطح سفید قرار بدهید، نور را واضح تر می بینید.

شمعدان لیوانی BRIELLE
جا شمعی لیوانی BRIELLE

شرکت لوتوس با ایجاد بسته بندی شکیل در رنگ مشکی با کاور نقره ای این امکان را به وجود آورده است تا بتوانید هدیه ای خاص و زیبا برای عزیزان خود داشته باشید.

شمعدان لیوانی LEA

جا شمعی لیوانی LIA

شمعدان لیوانی ELANIA
جا شمعی لیوانی ELANIA
سخن آخر

امیدواریم با خواندن این مقاله با شمع  و اثرات آن بیشتر آشنا شده باشید و در دکوراسیون منازل خود استفاده کنید و آنگونه که می خواهید به قسمتی از منزل خود جلوه ای ویژه بدهید.

ما همواره در تلاش و تکاپو هستیم تا طرح های جدیدی از شمعدان را به بازار عرضه نماییم.

گروه تولیدی صنعتی لوتوس با تولید تخصصی محصولات دکوراسیون مانند انواع ساعت ها، میزهای دکوراتیو و عسلی، تابلو های تزیینی، گرامافون، مجسمه و انواع تلفن و … یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی در این زمینه در کشور است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *