کُره های ایتالیایی

تلفن HERMIA

تاریخچه کارخانه ایتالیایی زوفولی(Zoffoli)

کارخانه ایتالیایی زوفولی با بیش از هفتاد سال سابقه در زمینه تولید کُره های چوبی دست ساز توانسته بهترین محصولات را که ساخت هنر دست مردان ایتالیایی است، به بازار جهانی عرضه کند.

تاریخچه کارخانه ایتالیایی زوفولی به سال 1949 برمی گردد. زمانی که ایتالو زوفولی(Italo Zoffoli) هنرهای دستی خودش را در قلب شهر ریمینی (Rimini) ایتالیا شروع کرد.

در ابتدا در کارگاه کوچک خودش کارهای خراطی پایه های مبل و تخت را انجام می داد و در اوقات فراغت خود، به دلیل شور و اشتیاقی که به جغرافیا داشت، کره های کوچکی درست می کرد و هنر خراطی را بصورت دستی روی کره اجرا می کرد و حتی گاهی دخترانش با آبرنگ کره ها را رنگ آمیزی می کردند.

بهترین اثر چوبی جهان

هنر های دستی و زیبای ایتالو زوفولی ادامه دار شد تا اینکه یک ایده زیبا به ذهنش رسید و اولین کره کوچک را در ریمینی ایتالیا در کارگاه خودش خلق کرد.

بدین ترتیب ایتالو زوفولی اولین کره کلاسیک  را با ابتدایی ترین ماشین خراطی و با ذوق و سلیقه و مهارت ساخت که مورد توجه و تحسین همگان قرار گرفت و در سال 1963 جایزه “Torino d’Oro” را به درخواست موزه علوم و تکنولوژی میلان به دلیل ساخت بهترین اثر چوبی جهان، دریافت کرد.

کره های ایتالیایی

این عامل اغاز جرقه ای بود همچون تابش نور امیدی که به مسیر موفقیت زوفولی تابیده شد.

بین سال های 1970 و 1980 کم کم کره های زوفولی در بازار های جهانی نفوذ کردند و برای جذب سلیقه های جهانی، کره های مدرن وارد خط تولید شدنذ تا بتوانند نظر طراحان داخلی را به خود جذب کنند و اما در تمام این مسیر آنچه که مهم بود کیفیت و طراحی بی نظیر محصولات زوفولی بود.

راز پیشرفت برند زوفولی

راز ترقی و موفقیت این برند در این است که زوفولی به جدید ترین تکنولوژی های تولید به عنوان آخرین گزینه نگاه نمی کرد بلکه همیشه سعی داشت با هنر دست و عشق محصولات خود را آرایش کند و ارزشی خلق کند که منحصر به فرد و ماندگار است. ارزش این محصولات بیشتر به خاطر دست ساز بودن است که یونیک و منحصر به فرد هستند.

کره های دکوری

کره های دکوری یکی از پر طرفدارترین اکسسوری های دکوراسیون محسوب می شوند.  این محصول زیبا به منزل تان جلوه و زیبایی ماندگار می دهد.

بسیاری از افراد نمی دادند که کره های مدرن از گذشته تا امروز محبوب بودند، برای اثبات این مطلب در ادامه مقاله همراه ما باشید تا نگاهی بر معروف و محبوب ترین فیلم های قدیمی هالیوود داشته باشی.

درخشش کره های زوفولی در فیلم های هالیوود

در فیلم های قدیمی هالیوود، تاثیر پر رنگ این کره ها را در صحنه های مهم فیلم میبینیم مانند فیلم هایی همچون (بر باد رفته، دیکتاتور بزرگ، Inglourious Basterds ،Django و …). در فیلم جذاب بر باد رفته در صحنه مهمی که اسکارلت، رت باتلر را میبیند، کره روفولی به دکور آن صحنه جلوه خاصی داده است. همچنین در فیلم ماندگار دیکتاتور بزرگ به تهیه کنندگی چارلی چاپلین فقید در صحنه ای ماندگار از فیلم که در طراحی صحنه نقش مهمی دارد چارلی چاپلین کره بالنی را بلند میکند.

در فیلم Inglourious Basterds اثر اقای تارانتینو هم درخشش کره زوفولی دیده می شود. ناگفته نماند که از کره های مدل BACCO و EXPLORA در این فیلم استفاده شده بود. و در نهایت در فیلم Django کار دیگری از آقای تارانتینو میبینیم که یکی دیگر از مدل های کره را بکار برده است. در این فیلم از مدل معروف Apollo استفاده شده بود.

محصولات زوفولی و انواع کره های زوفولی

رنگ زیبای گردویی چوب و شلف های کره همراه با نقشه های مختلف از قرن هفدهم میلادی تا امروز، جزییات طلایی و هنری با ذوق و سلیقه معماری باروک، سبب شده محصولات زوفولی محبوب و ماندگار شوند. 

کره های زوفولی به سه بخش دسته بندی شده اند که برای افراد مختلف و در دکورهای متفاوت قابل استفاده هستند.

1. کالکشن کلاسیک (CLASSIC COLLECTION)

این کالکشن خودش مجموعه متنوعی از کره های رومیزی و سالنی با نقشه انتیک قدیمی قرن 17،16 و 18 میلادی است. نقشه ای که در تصویر میبینید مربوط به قرن 17 میلادی برگرفته از نسخه اولیه ایتالو زوفولی است که وقتی اولین کره خود را ساخت. امروزه این نقشه یونیک تقریبا در اکثر مدل های زوفولی دیده می شود.

2.کالکشن گیا زوفولی (GEA COLLECTION)

مجموعه ای از مدلهای مدل آنتیک با نقشه های به روز در دو طیف رنگی است .کره های انتیک در انگلیس خیلی طرفدار دارند و کالکشن گیا باعث میشود کره ها جنبه آموزشی هم داشته باشند.

3.کالکشن جیو گرافیکا (ELEGANCE GLOBES)

جدیدترین نوع کالکشن است که نقشه های به روز با ویژگی جدید دارد. اسامی کشورها علاوه بر انگلیسی به زبان همان کشور هم نوشته شده که این امر باعث شده این کالکشن جنبه آموزشی داشته باشد. این کالکشن ها طراحی مدرن و زیبایی دارند که برای دکوراسیون روز دنیار بسیار مناسب هستند.

محبوبیت کره های زوفولی در جهان

امروزه مدل های زوفولی را در همه جای این کره خاکی میتوانید ببینید؛ مثلا ممکن است در حال پیاده روی در خیابان مدیسون محله منهتن نیویورک باشید و در ویترین فروشگاه های لاگژری بارنی این کره ها را ببینید.

جدیدترین مدل این کره ها که تولید شده مدل VULCANO است که نامش را آتشفشان گذاشته اند. این کره، با الهام از طبیعت و آتشفشان که پدیده ای خیره کننده و هیجان انگیز در عین حال رعب آور و غافلگیر کننده است ساخته شده است. مدل آتشفشان زوفولی با رنگ تیره و سایه روشن های نارنجی و گرم، حس یک اتشفشان را منتقل میکند و راز آتشفشان درون کره نهفته است. درب کره را باز می کنید و با انتخاب یک نوشیدنی غافلگیر کننده برای مهمان هایتان به روح و جانش گرما و انرژی می دهید . طراحی کلی این کره داغ و پرحرارت مثل گدازه های یک آتشفشان است.

خرد و بینش ،ذوق هنری و تکنیک متفاوت نسل به نسل از پدر زوفولی به پسر رسیده تا به امروز که شاهد موفقیت این برند اصیل هستیم.

خلاقیت لوتوس در ساخت کره های چوبی

کُره همیشه مورد توجه بوده چون بهترین و دقیق ترین روش برای نشان دادن سطح منحنی زمین است. حال با ورود کُره های تزیینی در دنیای دکوراسیون به حدی طرفدار پیدا کرده است که اگر خارج از کشور باشید در رنگها و اشکال مختلف میتوانید این کره ها را تهیه کنید. و‌ اما جذابتر از همه، کره های وینتیج ایتالیایی با نقشه های قدیمی کُره زمین است  که حس نوستالژی دارد و‌ میتواند  شما را در دنیای گذشته غرق کند.

لوتوس نیز با پی بردن به اصیل بودن برند زوفولی در کالکشن خودش همیشه مدلهای متنوع زیبایی از این کره ها دارد.

یکی از زیباترین طرح های این کره های چوبی که به دست طراحان خلاق و خوش ذوق لوتوس خلق شده، مدل محبوب لاریسا است. با نگاهی به تصویر متوجه میشوید که میتوانید بطری های خود را داخل این کره زیبا قرار دهید. کره بار مدل لاریسا با استایل وینتیج ایتالیا و با نقشه اصل قرن هفدهم میلادی طراحی شده است و شما میتوانید با سلیقه تر از همیشه از مهمان های خود پذیرایی نمایید.
میز پذیرایی مدل هرمس یکی از بهترین محصولات دکوری منزل است که نظیر ندارد. این مدل از لحاظ بزرگی و عظمت واقعا با شکوه است و همین باعث شده علاوه بر زیبایی خیلی هم کاربردی باشد. در این مدل شما تنوع جای بطری رو میبینیند که میتوانید داخل کره را پر کنید  و هم از دو طبقه بالا و‌ پایین میز به عنوان میز سرو استفاده کنید. در قسمت زیرین طبقه بالا، میله های فلزی نگهدارنده بطری تعبیه شده تا زیبایی و دکور میز شما هنگام سِرو شیک تر وچشم نواز تر باشد. 

larisa

پایه های چوبی که با ذوق و سلیقه خراطی شده، تنوع جای بطري ، چاپ مستقیم طرح ستاره روی چوب در طبقه پایین برای زیباتر شدن طرح با نمای کلی نقشه کُره، چاپ زیبای مستقیم روی چوب در قسمت های طرح دار و ‌ از همه مهمتر سایز هرمس باعث شده این مدل خیلی پرطرفدار باشد.
بدیهی است که این میز بار چرخدار است و این کار شما را راحت میکند، حتی اگه داخل و بیرون کره پر باشد و هر چقدر سنگین باشد، راحت جابه جا میشود  و‌ در فضاهای مختلف می توانید از این میز سرو لذت ببرید. 

میز پذیرایی هرمس

محصول دیگری که لوتوس با ایده گرفتن از زوفولی طراحی کرده کره چرخشی است. کره چرخشی مدل Dorian با پایه های زیبای چوبی طراحی و تولید شده است. کُره زمین چرخشی تمام چوبی مدل DORIAN لوتوس، محصولی متفاوت و منحصر بفرد که در دو رنگ قهوه ای و سفید موجود  است. این مدل کُره زمین یک وسیله دکوری و تزیینی جذاب بشمار می رود. کُره ی چرخشی دارای پایه چوبی است و قابیلت چرخش دارد. کُره چرخشی DORIAN بهترین انتخاب بری افرادی است که مایل هستند روی پنجره اتاق یا میز کار خود نمای کاملی از نقشه جهان را داشته باشند.

کره چرخشی DORIAN

کُره زمین چرخشی مدل DORIAN رنگ سفید

کره چرخشی

کُره زمین چرخشی مدل DORIAN رنگ قهوه ای

کره چرخشی استندی لوتوس با پایه های چوبی قهوه ای و نقشه وینتیج زمین ،یک دکوری شیک و اصیل برای منزل یا محل کار شماست. تصور کنید کنار این کره زیبا ایستاده اید و با چرخش کُره محو تاریخ گذشته شهر ها ، کشورها و عظمت زمین می شوید.

تلفن کره چرخشی

شرکت لوتوس با بکار گیری خلاقیت همیشگی خود، با اضافه کردن تلفن های اصیل و نوستالژیک به این کره ها، سبب شده این اکسسوری زیبا کاربردی شود.

کره بار و تلفن سالنی لوتوس با پایه های چوبی قهوه ای و نقشه وینتیج زمین، یک دکوری شیک و اصیل برای منزل یا محل کار شماست.  تلفن داخل کره، تلفن وارداتی است و از جنس چوب و فلز آبکاری که بسیار با کیفیت است و باعث شده علاوه بر دکور این مدل برای شما بسیار کارایی هم داشته باشد.  به خاطر داشته باشید که فقط لوتوس این کرُه های زیبا را به شکل کره چرخشی، بار پذیرایی و تلفن موجود دارد. لازم به ذکر است که تمام تلفن های لوتوس دارای گارانتی یک ساله هستند.

وجود این کره های زیبا با طراحی خاصی که دارند، شما را غرق زیبایی و گرمای هنر ایتالیایی می کند.

تلفن کُره مدل TG-811 لوتوس سه پایه چوبی دارد. این مدل تلفن ارتفاعی مناسب، ظاهری زیبا و چشم نواز را داراست. درب کُره به آسانی باز و بسته میشود که هم بتوانید هر زمانی خواستید هم نمای زیبای کره را نشان دهید و هم خود تلفن را به نمایش بگذارید. شماره گیر تلفن به سبک تلفن های نوستالژیک است و قرار دادن گزینه REDIAL بر روی این مدل قدیمی امکان تکرار شماره را برای مشتری آسان می کند. آبکاری انتیک بخش فلزی تلفن بسیار خوش رنگ و باکیفیت است و باعث میشود تلفن های لوتوس متمایز باشند.

شرکت لوتوس این کره تلفن را در سه رنگ؛ کرم، قهوه ای و سفید تولید کرده است.

تلفن مدل tg 811

 تلفن چوبی با میز کُره مدل TG-811رنگ قهوه ای

تلفن TG-811

تلفن چوبی با میز کُره مدل TG-811 رنگ سفید 

تلفن چوبی با میز کره

تلفن چوبی با میز کره مدل TG-811 رنگ کرم 

 

تلفن کُره مدل TG-816 لوتوس، نوع دیگری از تلفن کُره است که شرکت لوتوس به بازار عرضه کرده است. این تلفن نیز در رنگ قهوه ای تولید شده است.

تلفن کره چوبی

تلفن کُره چوبی کد TG-816 رنگ قهوه ای

تلفن چوبی با میز کُره مدل HERMIA، جدیدترین مدل کره تلفن لوتوس با پنج پایه چوبی خراطی شده، مدل متفاوت اصیل و زیبایی محسوب می شود. کُره قهوه ای HERMIA با نقشه وینتیج زمین که درب کره باز می شود و داخلش یک تلفن با ترکیب چوب و فلز آبکاری با کیفیت قرار داده شده است. 

تلفن HERMIA

تلفن چوبی با میز کره مدل HERMIA

کیفیت در این محصولات بسیار مهم است زیرا فقط نباید به ظاهر توجه کرد کیفیت جنس و اجزای کره باید آنقدر بالا باشد تا به مرور زمان از بین نرود.

کره تلفن با کیفیت لوتوس میتواند یادگاری از دکور شما برای نسل ها باقی بماند.  این کره های جذاب هرگز تکراری نمی شوند و  همیشه زیبا و ماندگار هستند.

نکته قابل توجه دیگر این است که، شما در ایران این کره بارهای بسیار با کیفیت لوتوس را با قیمت های بسیار پایین تر خریداری میکنید که قابل مقایسه با قیمت های اروپا نیستند.

حال که از تاریخچه ایتالیا و داستان زیبای کره های اصیل ایتالیایی مطلع شدید، میتوانید با خیال آسوده از سایت ما خرید نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *