نکاتی که قبل از خرید تابلو باید بدانید

تابلو پنج تکه گندم زار
اکسسوری تابلو 

تابلو برای توصیف نقاشی یا عکس به کار می رود که در آن شخصیت ها و تصاویر به نمایش گذاشته می شوند. 

تابلو نقاشی غذا دادن

تابلو نقاشی غذا دادن کودکان به کبوترها

انواع تابلو در حال حاضر به یک اکسسوری جهانی در بسیاری از خانه ها و دفاتر کار تبدیل شده اند. کیفیت تصویر، طراحی و جنس قاب و مجموعه ای ازسایر ویژگی ها به طور قابل توجهی نسبت به مدل های گذشته بهبود یافته است.

عکس ها چه تاثیری روی افراد می گذارند؟

تصاویر تاثیر بسیار قدرتمندی بر روی مغز انسان دارند. تصاویر قدرت تخیل را پرورش می دهند. حتی زمانی که می‌دانیم یک عکس واقعی نیست، باز هم می‌تواند بر آنچه که در مورد یک رویداد خاص به یاد می‌آوریم و احساس می‌کنیم، تأثیر بگذارد.

تابلو CHARLES

 تابلو مدرن پل چارلز

روی رود ولتاوا که از شهر زیبای پراگ (پایتخت جمهوری چک) عبور میکند پل های زیادی وجود دارد که یکی از زیباترین پل ها، پل چارلز است. این پل قدیمی ترین پل شهر پراگ است که قدمت آن به دوران قرون وسطی بر می گردد و هنوز هم پا بر جاست.

مجسمه های زیادی بر روی این پل وجود دارند که شخصیت های مذهبی و تاریخی هستند. این مجسمه ها از قرن هجده در اروپا به یادگار مانده است.  از روی پل پراگ میتوان منظره های شگفت انگیز شهر پراگ را دید و از آن لذت برد به همین دلیل این پل همواره برای عکاسان، نقاشان و سایر هنرمندان قابل توجه و تاثیرگذار بوده است. از حوادث مهم این پل میتوان به قتل « جان نپموک » اشاره کرد و اینکه مجسمه اش را به یادش با یک صلیب و پنج ستاره روی این پل قرار دادند.  

لوتوس تابلوی مدرن و زیبای پل چارلز را در سایز ۶۴ سانتی متر تولید و به بازار عرضه کرده است. 

تابلو مدرن AMSTERDAM

تابلو مدرن کانال آمستردام

زیباترین شهر هلند

آمستردام زیباترین شهر هلند، شهر کانال های آبی، لاله های زیبا و آسیاب بادی، همیشه الهام بخش عکاسان و هنرمندان بوده است. کانال های آبی آمستردام که صد کیلومتر است، حدود چهارصد سال از ساختش میگذرد. این کانال های آبی برای توریست ها یکی از جاذبه های مهم شهر محسوب میشوند که با دوچرخه و قایق میتوانند این کانال ها را طی کنند  و از جاذبه های تاریخی و بینظیر شهر که از قرن هفدهم به جا مانده لذت ببرند، ساختمان های باریک اطراف کانال که معماری قرن هفدهم را دارد برای توریست ها بسیار چشم نواز است.
شهر دیدنی آمستردام با بافت قدیمی و زیبایی که دارد شبیه به یک موزه روباز است، وارد شهر که میشوید از ساعتها پیاده روی در شهر خسته نمیشوید و هر گوشه شهر مانند یک بخش از موزه برایتان جذاب و دیدنی است. 

تابلو مدرن AMSTERDAM CANAL BRIDGE 

تابلو مدرن کانال آمستردام، یک تابلو بسیار زیبا است که عکاس در همین تصویر کوچک چشم انداز زیبایی از آمستردام را ثبت کرده است. این تابلو جزییات چشمگیری دارد که شما را محو این شهر رویایی میکند، بطوریکه یک لحظه غرق در عظمت و زیبایی کانال آمستردام و چشم انداز خیره کننده اطراف آن می شوید. 

باید به این نکته اشاره کنیم که تصاویر قدرتمندتر از کلمات هستند. زیرا، تبدیل کلمات به تصویر و به خاطر سپردن آن برای افراد آسان تر است. تصاویر می توانند فضای بیشتری به قدرت تخیل بدهند. همچنین می توانند رفتار افراد را تغییر دهند. در حالی که کلمات، می‌توانند ظریف و مبهم باشند، ممکن است نیاز به تفکر بیشتری داشته باشند تا بتوانند بر ما تأثیر بگذارند.  

تابلو های مدرن لوتوس 

مجموعه لوتوس با بهره گیری از برترین و جدیدترین دستگاه های روز دنیا در زمینه تولید تابلوهای مدرن، محصولاتی با کیفیت و با ظرافت و زیبایی خاص و منحصر به فرد را به بازار عرضه کرده است. همچنین بسیار دقیق به جزییات تابلو های خود پرداخته است تا بتوانید آن فضا را به حقیقی ترین شکل ممکن تصور کنید. 

تابلو مدرن CAFE DE FLORE

تابلو مدرن کافه دو فلور

کافه دوفلور در محله سن ژزمن دپره قرار دارد. تاسیس دو کافه بسیار معروف “کافه دوفلور” و “کافه دو مگو” به سالهای ۱۸۸۷ و ۱۸۷۳ برمیگردند. این کافه ها وعده گاه اگزیستانسیالیست ها، هنرمندان، نویسنده ها و انقلابیون معروفی چون سیمون دوبوارر، ژان پل سارتر ، پیکاسو ، جیمز جویس ، برتولت برشت بوده است.  

تابلو های کافه های پاریس در لوتوس: 

تابلو مدرن کافه های پاریس

 تابلو مدرن کافه های پاریس

شما کافه های معروف و کافه رستوران های پاریس را در یک ست میبینید. این محصولات در قابی با رنگ قهوه ای تولید می شود. با نگاه کردن به این تابلو های زیبا حس گرم و دلپذیر کافه های پاریس در وجود شما زنده می شود.

تصاویری که با شما حرف می زنند

تصاویر به ما چیزهایی در مورد جهان و شاید مهم تر از آن در مورد اینکه ما چگونه دنیا را می بینیم، می گویند. آنها شاهدان زمان و روزگاران گذشته هستند. تصاویر بناهای تاریخی، رویدادهای گذشته و اهمیت آنها برای جوامع سیاسی امروز را به یاد ما می اندازند.

بعضی از تصاویر، ما را به گذشته ‌مان متصل می‌کند، افراد، مکان‌ها، احساسات و داستان‌ها را به ما یادآوری می‌کنند. این بدان معنا نیست که زبان و کلمات، ما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. همه ما می دانیم که این کار را می کنند، وگرنه هنوز نامه های عاشقانه نمی نوشتیم و یا سخنرانی های سیاسی انجام نمی دادیم.

تابلو مدرن COUPLE

تابلو مدرن زوج در کافه

ژان پل سارتر و سیمون دو بوار زوج  فیلسوف و فمنیست فرانسوی که در همین کافه ها باهم آشنا شدند و داستان آشنایی آنها به زیبایی به تصویر کشیده شده است. ژان-پل سارتر تعریف میکند، ساعت ۹ صبح در کافه دو فلور تا ظهر منتظر سیمین دو بوار بوده و برای نهار  در کافه دیگری در همین خیابان سن ژرمن قرار می گذاشتند و تا شب به بحث های کاری و ادبی خودشان ادامه میدادند. 

افراد برجسته ادبی و هنری در کافه دو فلور

نام این کافه در طول سالیان زیادی در فیلم ها و سریال ها استفاده میشد بعنوان مثال فیلم (داستان دو کافه ) آدام گوپنیک و (اتش درون) لویی مال و بسیاری از کار های برجسته ادبی و هنری دیگر. زمانی استاد همینگوی و پابلو پیکاسو جز مشتری ثابت این کافه بودند. فضای داخلی این کافه آرت بوده صندلی قرمز،آینه ها و چوب ماهون، سبک آن از زمان جنگ جهانی دوم تا امروزه تغییر نکرده است.  

تابلو مدرن قرار های عاشقانه در پاریس

تابلو مدرن قرار های عاشقانه در پاریس

حال که با تاثیر زیبای تابلو در دکوراسیون داخلی آشنا شدید، در ادامه مقاله با “راهنمای خرید تابلو” همراه ما باشید. 

—————————————————————————————————————————————————————————————————-

هنگام خرید تابلو به چه نکاتی باید توجه کنیم؟!

فاکتورهای مهمی وجود دارد که باید در هنگام خرید تابلو در نظر گرفته شود:

1) انتخاب سایز مناسب

2) مطابقت با سبک دکوراسیون

3) قرار دادن در بهترین مکان ممکن

4) مسائل زیبایی شناختی

5) جنس خوب و بادوام

دقت در انتخاب سایز

شما باید قبل از خرید لوازم دکوری و تابلو از سایز آن ها اطمینان حاصل کنید. اگر قصد دارید کالای خریداری شده را به یک نقطه کانونی در اتاق تبدیل کنید، باید سایز بزرگتر را انتخاب نمایید. و اگر می خواهید توجه از آن دور شود، برای حفظ تقارن، باید یک قطعه کوچکتر را خریداری نمایید. اگر نقاشی یا چاپ خاصی دارید که دوستش دارید اما اندازه آن خیلی کوچک است، برای افزایش تاثیر بصری آن را با یک قاب بزرگتر در نظر بگیرید. 

تابلو نقاشی در باغ شکوفه ها

تابلو نقاشی در باغ شکوفه ها 

سبک مناسب با دکوراسیون

اولین نکته قبل از خرید تابلو، شناخت سبک منزل شماست تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر سبک دکوراسیون شما مدرن است خرید تابلو های مدرن و wall gallery بهترین گزینه می باشد. همچنین برای سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک تابلوهای چوبی با طرح های کلاسیک را پیشنهاد می کنیم. 

تابلو مدرن AMSTERDAM GATE

 تابلو مدرن AMSTERDAM GATE HAARLEM 1 

شهر هارلم آن قدر شهری زیبا و تاریخی می باشد که ما تصمیم گرفتیم در قالب یک تابلو چهار تکه ، تصویر زیبای این شهر را ثبت کنیم تا با دیدنش غرق در زیبایی اسرار آمیز هلند شوید. 

تابلو نقاشی تولد مادربزرگ هنرمندان ایتالیا

 تابلو نقاشی تولد مادربزرگ

تابلو با سبک کلاسیک معمولا آثار نقاشان معروف جهان می باشد که مجموعه ای از اتفاقات تاریخی، نمایشنامه های معروف و… می باشد.

مکان مناسب برای قراردادن تابلو

برای مثال: شما اتاق و دیوار مورد نظر را تعیین کرده اید. حتی یک تابلو خریداری نموده اید. اما قصد دارید در کدام قسمت دیوار آن را آویزان کنید؟ ایده خوبی است که همیشه هر قطعه را در میدان دید آویزان نمایید. سطح چشم هنگام ایستادن و هنگام نشستن را بررسی نمایید. بر این اساس بسته به سایز تابلو، آن را از دیوار آویزان نمایید. 

تابلو دکوری

اگر قصد آویزان کردن تابلو روی دیوار در قسمت بالای میز و یا مبل را دارید، برای جلوگیری از مسدود شدن نمای جسم در صورتیکه وسایل روی میز وجود دارد یا شخصی قصد دارد روی مبل بنشیند، مرکز هر تابلو باید حدود ۱۵۲ الی ۱۵۶ سانتیمتر با سطح زمین فاصله داشته باشد و برای ساختمان هایی با سقف بلند تا ۱۶۵ سانتیمتر قابل تغییر است.

جنس مناسب

در ساخت تابلو از متریال متنوع، معمولا از متریال چوب و فلز استفاده می شود. هنگام خرید تابلوی مورد نظر علاوه بر فاکتور زیبایی به جنس محصول مورد نظر توجه فرمایید. چرا که جنس با کیفیت مناسب، زیبایی محصول شما را دو چندان می کند. 

جنس تابلو

ترکیب قاب چوبی و فلزی

استفاده از رنگ قهوه ای و طلایی همیشه برای ترکیب متریال فلز و چوب بهترین گزینه است. حتی استفاده از زه فلزی در ترکیب با چوب کار را بسیار منحصر به فرد و لاکژری می کند. 

تابلو شام آخر

تابلو شام آخر 

انواع تابلو

1)تابلو های چند تکه(Gallery wall)

2)تابلو نوشته های انگیزشی

3)تابلو بوم نقاشی

4)تابلو با طرح برجسته

5)تابلو های بشقاب دیوار کوب از جنس سرامیک

6) تابلو با چاپ مستقیم روی چوب و یا سنگ

7)تابلو ورق طلا

8)تابلو از جنس پلی رزین

Gallery wall چیست؟

دیوار گالری (Gallery wall)، به طور آزاد به عنوان مجموعه ای از آیتم ها تعریف می شود: آثار هنری قاب بندی شده، عکس ها و گنجینه های شخصی که در یک گروه آویزان شده اند. حتی گیاهان دیواری امروزه بخشی از دیوار گالری شده‌اند. 

تابلو مدرن 5 تکه گندم لند

ست تابلو مدرن گل پامپاس

لوتوس کالکشن جدید تابلوهای مدرن را هم بصورت تک و هم بصورت ست با دو رنگ فریم متفاوت ارائه می کند. 

این هنر باید حدود دو سوم دیوار بالای وسایل را اشغال کند. دیوار گالری‌تان می تواند به صورت شبکه‌ای یا کاملا نامتقارن باشد، و یا فریم‌هایتان از نظر سبک، اندازه و رنگ یکنواخت باشد، هر چه فکر می‌کنید برای فضای شما خوب است، ما می‌گوییم آن را انتخاب کنید! هیچ قانون واقعی وجود ندارد. لازم به ذکر است، فاصله ایده آل بین چندین تابلو 5 .7 الی 15 سانتی متر است. 

ست تابلو مدرن بالرین

ست تابلو مدرن بالرین

 

لوتوس تابلو مدرن بالرین را هم بصورت تک و هم ست با دو فریم متفاوت ارائه می کند 

تابلو های چند تکه گالری وال

دیوارهای گالری، موضوع خاصی نیاز ندارند، اما اگر موضوع داشته باشد، ظاهر منسجم تری به فضا می دهد. همچنین اضافه کردن نور به آن احساس گالری هنری می دهد.  یک دیوار گالری عموما از چیدمان عمودی و افقی 4 الی 6 فریم به وجود می آید. دیوارهای گالری معمولا زمانی بهتر به نظر می رسند که دارای اندازه های مختلف باشند. 1 الی 3 قطعه بزرگتر را انتخاب کنید و بقیه را با آثار کوچک و متوسط ​​پر کنید. 

****************************************************

معرفی تابلو های شرکت لوتوس

گروه دکوراسیون لوتوس تابلو های معروف نقاشان بزرگ تاریخ مانند داوینچی، ریچی، کووالوف و …را با کیفیت و تشابه بسیار نزدیک با نسخه اصلی آن ها تهیه می کند و محصولات بسیار خاص و منحصر به فرد و مناسب با سلیقه شما تولید و عرضه می کند. تمام طرح های تابلوهای لوتوس از هنرمندان و عکاسان بزرگ دنیا خریداری شده و دارای لایسنس معتبر می باشند.

ولی تفاوت اصلی برند تابلوهای لوتوس با برند متفرقه در چیست؟

لوتوس یک شرکت پیشتاز در تولید انواع تابلوهایی از جنس چوب و سنگ می باشد و از بهترین متریال برای ساخت تابلو ها استفاده می نماید. و امروزه با استفاده از ترکیب زیبای فریم چوبی و زه فلزی به همراه رنگ های زیبای آبکاری طلایی به اقدام به تولید تابلو های زیبا و بسیار لوکس کرده است. 

تابلو های لوتوس

در تابلو های لوتوس تصاویر به صورت مستقیم روی چوب و یا سنگ چاپ شده اند و هیچگونه فیلم یا لایه کاغذی بین تصویر و چوب وجود ندارد. این نوع چاپ باعث می شود تا تصاویر در برابر نور مستقیم خورشید و خراشیدگی مقاوم باشد و در طول زمان رنگ پریده و یا مات نشود.  

تابلو نقاشی برج ایفل

تابلو چوبی باغ تروکادرو

 

میدان تروکادرو پاریس یکی از مهم ترین میدان های تاریخی پایتخت فرانسه است که در سال ۱۸۶۹ ساخته شده است. این میدان بر تپه ای در ساحل شرقی رود سن قرار دارد و چشم اندازی زیبا از ایفل و شهر پاریس را نشان می دهد،مردم در این میدان می توانند از موزه و کاخ هم بازدید کنند و از زیبایی های اطراف لذت ببرند. 

باغ تروکادرو

باغ زیبای تروکادرو از جاذبه های دیگر این میدان است. یک باغ مجلل و با شکوه به مساحت ده هزار متر مربع که نمای زیبایی به رود سن و برج ایفل دارد و برای عکاسان بهترین منطقه محسوب میشود تا بتوانند چشم انداز بی نظیری از برج ایفل داشته باشند.در این تابلو چوبی لوتوس، عکاس تصویر قشنگ از باغ تروکادرو در شبی زمستانی به نمایش گذاشته است.تصویری باشکوه از ایفل با چراغهای روشن در کنار تصویر درختان حس گرم و دلنشینی دارد که برای لحظاتی بیننده را محو جذابیت پاریس میکند. 

تابلو های ورق طلا لوتوس  

همچنین، تابلو های ورق طلای لوتوس یکی از زیباترین انواع تابلو های گروه تولیدی شرکت لوتوس است. از آنجاییکه امروزه طلا بسیار گران است، خرید تابلوهای ورق طلا گزینه بهتری نسبت به تابلو های تمام طلا برای منازل لوکس است.  

تابلو مدرن GRACE SET

 ست کامل تابلو ورق طلا مدل GRACE

 

زیباترین آثار نقاش روسی سرگئی کوالف در تابلوهای لوتوس

لوتوس بطور منتخب آثار این نقاش خلاق را بصورت تابلوی چهار تکه بسیار با کیفیت، با فریم طلایی کره ای، پاسپارتو هلندی و ورق طلا خلق کرده است. تا بتوانید در دکورتان یک اثر هنری زیبا و چشمگیر داشته باشید. لوتوس با ترکیب رنگ مشکی و طلایی یا درخشش و تلالو ورق طلا جلوه تابلو مدرن GRACE را بیشتر کرده است. حتی ست کردن آن برای شما در دکورتان راحت باشد. 

تابلو مدرن شهر قدیمی

تابلو ورق طلا مدرن شهر قدیمی 

تابلو های مدرن گالری وال را به صورت ست و هم به صورت تک  می‌توانید از وبسایت رسمی لوتوس خریداری نمایید.   

ما در تولید این تابلو ها زیباترین تصاویر از نقاش های معروف را انتخاب کرده ایم و از ورق طلا استفاده کردیم تا بتوانیم جلوه و زیبایی این نقاشی ها را چند برابر کنیم . درخشش قسمت های طلایی و زرد بسیار چشم نواز است.

تابلو ورق طلا فریم سنگی

 تابلو ورق طلا فریم سنگی

جزییات تابلو

در این تابلو دختر ماهیگیر بریتانی یکی از زیباترین آثار نقاش معروف امریکایی دانیل ریدگوی نایت (Daniel Ridgway Knight) است. دختری زیبا با موهای طلایی در حال ماهیگیری  در یک لوکیشن رویایی کنار رودخانه ای که اطراف آن پر از درخت و گل های رنگارنگ است.روسری و شال زرد موهای طلایی دختر و تمام المان های براق این نقاشی را برجسته کرده ایم . 

انواع تابلو های ورق طلا لوتوس

همچنین به دلیل درخشش تابلو های ورق طلا، اگر از نور پردازی مناسبی در فضا استفاده شود، درخشش این دسته از تابلو ها دو چندان خواهد شد. لوتوس تابلو های ورق طلا را در طرح های متنوع تولید کرده است. به جرات می توان گفت که تابلو های ورق طلا  لوتوس برترین محصول از نظر مشتریان عزیزمان محسوب می شود و همیشه توانسته نظر خریداران را به خود جلب نماید. 

تابلو های دست ساز پلی رزین

علاوه بر آن، شرکت لوتوس تابلو دست ساز پلی رزین در فریم های کوچک و بزرگ و همچنین تابلو ترکیب آینه و رزین تولید می کند.  

تابلو پلی رزین BRISA

تابلو دست ساز پلی رزین طرح اسب رنگ کرم

کمپانی لوتوس تابلو پلی رزین دست ساز طرح اسب را در سه رنگ قهوه ای، کرم و طوسی عرضه میکند. لوتوس این تابلو را در دو سایز ۶۵ سانت و ۱۲۵ سانت تولید کرده است که همه بتوانند استفاده کنند. سایز کوچک تابلو فریم سنگی و سایز بزرگ فریم چوبی دارد.  

تابلو آینه ای پلی رزین مدل THE CHESS PLAYER

 

تابلو آینه ای پلی رزین مدل THE CHESS PLAYER

تابلو آینه ای پلی رزین مدل LOUIS XV IN THE THERONE ROOM

تابلو آینه ای پلی رزین مدل LOUIS XV IN THE THERONE ROOM

فریم تابلوهای ترکیب آینه و رزین تمام پلی رزین می باشد. لوتوس رنگ روی فریم در تابلو های آینه و رزین را هنرمندانه با دست انجام می دهد تا رنگ پتینه کاری روی فریم زنده تر و برجسته تر باشد. 

تابلو های آینه و رزین لوتوس

لوتوس در تابلوهای آینه و رزین از مشهور ترین نقاشی ها استفاده کرده است. سایز این تابلو ها کوچک است و این یعنی شما می توانید چند طرح متفاوت از تابلو را روی دیوار دیزاین کنید که دکورتان جلوه بیشتری پیدا می کند. 

تابلو MUSICAL EVENING

تابلو آینه ای پلی رزین مدل MUSICAL EVENING 

اما چیزی که این مدل تابلو های لوتوس را از بقیه تابلوهایی که فریم پلی رزین دارند متمایز می کند و در واقع این محصول را ارزشمند می کند، آینه کف تابلو ،چاپ هنرمندانه و خوشرنگ نقاشی در نقاط مشخص در آینه است.

تابلو سرامیکی لوتوس

و اما در مورد تابلو های بشقاب سرامیکی باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از بشقاب های سرامیکی تزیینی به قرن چهاردهم برمی گردد. هنگامی که بازرگانان اروپایی برای اولین بار این دست سازه های چینی را وارد اروپا کردند و زیبایی این بشقاب ها و کمیاب بودنشان باعث شد که بین اشراف اروپایی کاملا محبوب باشند و مورد استفاده قرار بگیرند. 

تابلو سرامیکی لوتوس

تابلو سرامیکی لوتوس 

پیکاسو خیلی خوب می دانست که بشقاب های سرامیکی می توانند شور و نشاط را وارد فضای دکور کنند. از این رو از دهه ۱۹۴۰ شروع به نقاشی های مختلف روی بشقاب های سرامیکی و سایر ظروف کرد و تا پایان زندگی خودش به این کار ادامه داد. 

کمپانی لوتوس با تولید قاب های چوبی برای این محصولان تنوعی ایجاد کرده است. شما می توانید مجموعه این بشقاب ها را به صورت چند تابلو روی دیوار بصورت گالری داشته باشید یا حتی یک طرح تابلو را انتخاب کنید و در بهترین فضایی که برای نمایش دارید، استفاده نمایید. 

سخن آخر

تیم خلاق و توانمند لوتوس تولید کننده انواع تابلو های چوبی ،تابلو های آینه و رزین، تابلو های سرامیکی، تابلو های پلی رزین، تابلو های ورق طلا و تابلو های مدرن گالری وال است.  تمام تصاویر با بهترین کیفیت با دستگاه های مخصوص لوتوس چاپ شدند تا کیفیت رنگ تصاویر ماندگار باشد. و با گذشت زمان و در برابر نور کمرنگ نشود. تابلوهای مدرن لوتوس شیشه دارند که در عکس واضح نیست. 

گروه تولیدی صنعتی لوتوس با تولید تخصصی محصولات دکوراسیون مانند انواع ساعت های دیواری، ایستاده، رومیزی، تابلو های تزیینی، میزهای دکوراتیو و عسلی ، مجسمه و محصولات لوکس و تزیینی ، انواع تلفن و … یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی در این زمینه در کشور است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 1.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *