گرایش های طراحی داخلی در سال 2024

گرایش های طراحی داخلی در سال 2024

طراحی داخلی 2024 طرح‌های ساده و مینیمال را به سطح جدیدی می رساند.  به دنیای طراحی دکوراسیون داخلی خوش آمدید، جایی که گرایش ها دائما در حال تغییر هستند و بر نحوه شکل دادن به فضای زندگی شما تأثیر می گذارند. همانطور که به سال 2024 قدم می گذاریم، زمان آن رسیده است که گرایش های طراحی دکوراسیون داخلی را در سال جاری بررسی کنیم.  

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی مانند مد لباس هر سال در حال تغییر و تکامل می باشد. روند طراحی دکوراسیون داخلی در سال 2024 شامل طیف وسیعی می باشد و پتانسیل این را دارد که حس زیبایی و راحتی را در سال پیش رو برای شما به ارمغان آورد. فضای خانه باید همراه با ساکنان آن تکامل یابد. دکور و چیدمان هایی که اکنون دارید ممکن است چند سال دیگر مناسب شما نباشد، بنابراین، محیط اطراف خود را دوباره ارزیابی کنید و هر چند وقت یکبار تغییراتی ایجاد نمایید.

این عمل به بهبود روحیه شما و خانوادتان بسیار کمک خواهد کرد. از متریال نوآورانه گرفته تا پالت ‌های رنگی جسورانه، بیایید به سراغ ترند های برتر سال برویم که فضای شما را متحول می‌کند و شما را برای ایجاد خانه ‌ای که سبکی منحصر به ‌فرد دارد، ترغیب می کند.

دکور سال 2024

سال 2024 نوید یک سال هیجان انگیز برای طراحی دکوراسیون داخلی است، با روند هایی که پایداری، ارتباط با طبیعت، استفاده از صنایع دستی و بیان حداکثری را در اولویت قرار می دهند. با گنجاندن این گرایش ها در خانه ی خود، می توانید فضایی ایجاد کنید که از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد و شخصیت شما را منعکس کند. چه بخواهید طراحی پایدار را بپذیرید، طبیعت را به داخل خانه بیاورید، روی قطعات دست ساز سرمایه گذاری کنید یا در قلمرو های ماکسیمالیسم کاوش کنید، هدف نهایی ایجاد فضایی است که شادی و راحتی را به زندگی روزمره بیاورد.

به دیدگاه خود اعتماد کنید تا فضایی خاص برای شما ارائه دهد. در سال 2024 چه سبک شما مینیمال، ماکسیمالیسم یا کلاسیک باشد، نیازی نیست که دکوراسیون داخلی شما بی نقص باشد.

طراحی داخلی 2024

1) رنگ آمیزی یک نکته کلیدی در طراحی داخلی 2024  است. 

در سال 2024 انتظار رنگ ‌های گرم مانند نیلی، مرجانی، قهوه‌ای، قرمز، زرد ملایم، صورتی ‌ملایم و هر سایه آبی را داشته باشید. پیش‌بینی می‌ شود که شاهد ادغام رنگ بژ با رنگ ‌های روشن باشیم تا ظاهری آرام ‌تر، بازیگوش تر و سر زنده تر داشته باشیم. اگر به اندازه کافی شجاع هستید که رنگ آمیزی کنید، سعی کنید سایه های رنگ انتخابی خود را در یک اتاق با هم ترکیب کنید.

رنگ اتاق در دیزاین 2024

پایداری به عنوان یک عنصر مهم در طراحی داخلی در سال های اخیر مطرح شده است. در سال 2024، این روند همچنان به شتاب خود ادامه خواهد داد زیرا صاحبان خانه انتخاب های سازگار با محیط زیست را در اولویت خود قرار می دهند. عناصر طراحی پایدار مانند مبلمان ساخته شده با متریال بازیافتی و یا راه حل های روشنایی کم مصرف در خط مقدم قرار خواهند گرفت.

متریال طبیعی و ارگانیک مانند چوب بامبو، چوب پنبه و چوب احیا شده به دلیل اینکه دوست‌ دار محیط‌ زیست هستند و جذابیت زیادی دارند، تقاضای زیادی دارند. گنجاندن عناصر طراحی پایدار در فضای دکوراسیون داخلی شما، فضایی آرام و تسکین دهنده ایجاد می کنند.

طراحی پایدار و سازگار با محیط زیست

طراحی پایدار و سازگار با محیط زیست

“طراحی سازگار با محیط زیست همچنین چندین مزیت سلامتی را ارائه می دهد”

بهبود کیفیت هوای داخلی

استفاده کم از مواد VOC (ترکیبات آلی فرار: مواد شیمیایی موجود در رنگ ها) یا بدون VOC در رنگ ها، چسب ها و مبلمان ترویج پیدا می کند. این مواد، مواد شیمیایی مضر کمتری را در هوا منتشر می کنند که منجر به کیفیت بهتر هوای داخل خانه می شود. چراکه کیفیت پایین هوای داخل خانه می تواند باعث بروز مشکلات تنفسی، آلرژی و سایر مشکلات سلامتی شود.

کاهش آلرژن ها

طراحی پایدار استفاده از متریال طبیعی و ضد حساسیت را تشویق می کند که کمتر احتمال دارد گرد و غبار، کپک و مواد حساسیت زا را در خود جای دهند. این می تواند به طور قابل توجهی برای افراد مبتلا به آلرژی یا حساسیت های تنفسی مفید باشد.  

بهره وری انرژی

سیستم روشنایی، لوازم خانگی و سیستم های تهویه مطبوع با انرژی کارآمد افزایش می یابد که می تواند منجر به کاهش مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای شود و به یک سیاره سالم تر و کاهش هزینه های آب و برق کمک می کند.

 

طراحی بیوفیلیک یا همان معماری زیست دوست

بیوفیلیا واژه ای یونانی است و به معنای عشق به جانداران است. معماری بیوفیلیک نیز در راستای عشق انسان به طبیعت است. معماری بیوفیلیک به جایگاه انسان در طبیعت و همچنین جایگاه جهان هستی در زندگی بشریت می پردازد. تاثیراتی که محیط اطراف و طبیعت بر روح انسان و زندگی جسمانی وی می گذارد به طور اساسی و ریز بینانه ای در معماری بیوفیلیک بررسی شده است.

ارتباط با طبیعت

ارتباط با طبیعت عمیقا بر رفاه ما تأثیر می گذارد و هدف طراحی بیوفیلیک وارد کردن فضای باز به داخل خانه است. در سال 2024، انتظار می رود که تمرکز بیشتری بر روی ادغام عناصر طبیعی در فضا های داخلی مشاهده شود. دیوار های اتاق نشیمن، باغ های داخلی و پنجره های بزرگ که نور طبیعی کافی را فراهم می کنند، انتخاب های محبوبی خواهند بود.

طراحی بیوفیلیک همچنین بر استفاده از بافت ها و متریال طبیعی مانند سنگ مرمر و سفال تاکید دارد. این عناصر حس هماهنگی و آرامش را ایجاد می کنند. با گنجاندن اصول طراحی بیوفیلیک در خانه خود، می توانید فضایی ایجاد کنید که آرامش و تجدید قوا را افزایش دهد.

طراحی بیوفیلیک یا همان معماری زیست دوست

اهمیت صنایع دستی و وسایل دست ساز

در دنیایی که کالاهای تولید انبوه بر آن تسلط دارند، قدردانی فزاینده ای برای صنایع دستی وجود دارد. در سال 2024، انتظار می رود که شاهد افزایش محبوبیت مبلمان، سرامیک، منسوجات و لوازم جانبی دست ساز باشیم. این قطعات شخصیت، منحصر به فرد بودن و لمس شخصی را به هر فضایی اضافه می کنند.

اقلام صنایع دستی اغلب منعکس کننده سنت ها و تکنیک های فرهنگی هستند و حس میراث و اصالت را به خانه شما می آورند. خواه یک فرش دستباف، یک گلدان شیشه ای دستباف یا یک مجسمه چوبی حکاکی شده با دست باشد، این قطعات یک نقطه کانونی ایجاد می کنند.

اهمیت صنایع دستی و وسایل دست ساز

بهره مندی از تکنولوژی و فناوری

همانطور که تکنولوژی به شکل‌گیری زندگی و راحتی ما کمک می کند، جای تعجب نیست که راه خود را به قلمرو طراحی دکوراسیون داخلی باز کرده اند. تکنولوژی و فناوری می توانند عملکرد، زیبایی شناسی و تجربه کلی فضای زندگی ما را افزایش دهند. از روشنایی گرفته تا سیستم‌ های امنیتی خودکار پنجره ‌ها.

فناوری نوآورانه امکان کنترل و راحتی بیشتر را فراهم می‌کند و صاحبان خانه را قادر می‌سازد تا نور، دما و امنیت خانه‌ های خود را با یک فرمان صوتی ساده یا از طریق برنامه ‌های گوشی هوشمند تنظیم کنند که نه تنها عملکرد را افزایش می دهد، بلکه یک فضای پیچیده را نیز ایجاد می کند.

بهره مندی از تکنولوژی و فناوری

ماکسیمالیسم با پیچش مدرن

مینیمالیسم برای مدتی طولانی بر صحنه طراحی تسلط داشته است، اما در سال 2024، انتظار یک تغییر به سمت ماکسیمالیسم با پیچ و تاب مدرن را داشته باشید. رنگ‌های جسورانه، الگو های پیچیده و ترکیب ‌های متنوع مبلمان و لوازم جانبی در مرکز توجه قرار خواهند گرفت.

از رنگ های غنی مانند نیلی، سبزهای پر جنب و جوش و سفالی گرم استفاده کنید تا به فضای خود عمق و درام ببخشید. لایه بندی الگو ها، بافت ها و متریال های مختلف یک محیط بصری پویا ایجاد می کنند. نکته کلیدی هماهنگ کردن عناصر و ایجاد یک هرج و مرج است که عمدی و پیچیده به نظر می رسد.

استفاده از طراحی منحصر به فرد و التقاطی در طراحی داخلی 2024

واژه ی منحصر به ‌فرد بودن و التقاطی فقط به معنای تزیین به شیوه‌ای غیرمنتظره نیست، بلکه نشان دهنده فرهنگ و شخصیت است. برای سال 2024، مهم است که اجازه دهید مبلمان و دکوراسیون شما با ترکیب رنگ ‌ها و الگو های منحصر به ‌فرد و با الهام از علایق شما داستانی را روایت کنند. برای این منظور، از متریالی شروع کنید که به شما آرامش می‌دهد. بعد از متریال، در مورد رنگ فکر کنید. چیزی که یک طراحی را برجسته می کند، عمق و کنتراست است.

استفاده از طراحی منحصر به فرد

استفاده از منحنی ها

دکور منحنی از سبک مینیمال الهام می گیرد و بر اشکال و منسوجات از تمام نقاط جهان تأکید دارد. بهار امسال، با اکسسوری‌ های دایره‌ای مانند سبد های بافته شده، مبلمان منحنی و پالت‌ های رنگی روشن شروع کنید. چراکه رنگ های طبیعی روشن در این سبک طراحی کلیدی هستند. از آنجایی که رنگ های روشن و اشکال منحنی مینیمال هستند، متریال طبیعی تمایل بیشتری به نمایش دارند.

Upload Image...

ترکیب فلزات طلا و نقره با یکدیگر

یکی دیگر از تاکتیک ‌های اصلی طراحی برای سال 2024 ترکیب فلزات تیره و روشن و یا طلا و نقره است. شما می توانید قاب ‌های هنری، مجسمه ‌ها و پایه‌ های لامپ را در این ترکیب رنگ ها با هم ترکیب کنید. اما باید مراقب باشید که در هیچ کاری زیاده روی نکنید.

ترکیب فلزات طلا و نقره با یکدیگر

استفاده از طرح های هندسی در طراحی داخلی 2024

یکی دیگر از گرایش ‌های طراحی داخلی 2024 استفاده از الگو های هندسی می باشد. به طوری که می توانید از طرح های هندسی بر روی مبلمان، رو تختی، دیوار، تابلو، دکور میز و یا قالیچه های خود استفاده نمایید.

استفاده از طرح های هندسی

سخن آخر

شرکت لوتوس در مجله دکوراسیون خود درباره سبک های مختلف دکوراسیون و اصول چیدمان لوازم دکوری خانه مطلب بسیاری نوشته است. اگر به این حوزه علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم به مجله لوتوس سری بزنید و مطالب گوناگون صنعت دکوراسیون را مطالعه نمایید. برند لوتوس تولید کننده صنعتی و تخصصی ساعت دیواری و سایر لوازم دکوراتیو مانند تابلو، ساعت کنارسالنی، میزعسلی، آباژور و … در ایران است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *