دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

دکوراسیون سبک فرانسوی

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون داخلی، سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی می باشد که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. مردم اغلب فکر می کنند که سبک دکوراسیون فرانسوی را نمی توان در یک خانه مدرن گنجاند، اما زمانی که عناصر کلیدی در هر طراحی به درستی درک شوند، کاملا قابل دستیابی خواهند بود. سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی بر ترکیب زیبایی و ظرافت با ویژگی های سبک روستایی تمرکز دارد و ترکیبی از سبک های  روکوکو، باروک و امپراطوری می باشد. 

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

از وسایل دکوراتیو مورد استفاده در این سبک می توان به تابلو ها و آینه ها با فریم های فلزی زیبا اشاره نمود. همچنین، آباژور های رو میزی و لوستر ها و جا شمعی های بزرگ و شیک برای این سبک بسیار مناسب هستند. گلدان ها و کوسن های گلدوزی شده طلایی رنگ و همچنین پرده های ابریشمی در این سبک برای تزیینات کاربردی هستند. 

شرکت لوتوس تولید کننده تخصصی و صنعتی لوازم دکوری و ساعت دیواری محصولات خود را با توجه به تمام سبک های دکوراسیون طراحی و تولید کرده است. برای دیدن تنوع بی نظیر محصولات لوتوس به لینک زیر مراجعه کنید. 

محصولات دکوری لوتوس

ما در این مقاله چندین نکته برای کمک به شما در طراحی یک خانه فرانسوی را گردآوری نمودیم، پس با ما همراه باشید.

دیوار ها در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

دیوارها در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی با رنگ های مات و نیمه مات و یا کاغذ دیواری تزیین می شوند. از هنر گچ بری برای سقف و دیوار ها نیز استفاده می شود.

استفاده از شومینه در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

یکی از عناصر معماری که در بسیاری از اتاق های فرانسوی ظاهر می شود، شومینه است. در حالی که اضافه کردن شومینه یک بازسازی اساسی است، می‌توانید از یک شومینه تزیینی و جعلی استفاده نمایید.

استفاده از شومینه در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

استفاده از آینه در سبک فرانسوی

قسمت بالای شومینه ‌های فرانسوی، اغلب با آینه ‌های طلاکاری شده تزیین می شود. استفاده از هر آینه عتیقه و آینه چوبی طلاکاری شده، مطمئنا سبک فرانسوی را نشان می دهد. قرار دادن یک آینه بزرگ در بالای شومینه نه تنها فضای دکوراسیون داخلی را منعکس می کند، بلکه نور را به اطراف اتاق می تاباند.

آینه در سبک فرانسوی

استفاده از وسایل عتیقه در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

برای کسانی که خانه های مدرن تری دارند و نمی توانند کفپوش های پارکت و تیرهای سقف اکسپوز را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود بگنجانند، هنوز راه هایی از جمله استفاده از مبلمان و وسایل دکوراتیو عتیقه برای سبک فرانسوی وجود دارد.

حتی در معاصرترین خانه های فرانسوی احتمالا عتیقه ‌ای را پیدا می کنید. لازم به ذکر است، مبلمان لویی پانزدهم و چهاردهم سیصد سال پیش تولید شد و هنوز هم در بسیاری از خانه های فرانسوی امروزی تازه به نظر می‌رسد. برای این منظور شما می توانید به مغازه های عتیقه فروشی مراجعه نمایید و با توجه به بودجه در دسترس خود اقدام به تهیه وسایل مورد نیاز خود نمایید.

استفاده از وسایل عتیقه در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

از الگو های فرانسوی نمادین استفاده کنید.

مشخصه سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی استفاده از الگو های خاص در پارچه ها می باشد، پارچه‌ هایی با نقوش زیبا و رمانتیک. لازم به ذکر است، پارچه چاپی در اصل ایرلندی بود، اما در قرن هجدهم در کشور فرانسه نیز رایج شد و هرگز از مد نیفتاد.

الگو های فرانسوی نمادین

نمایش چند ظرف مسی در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

اگر می‌خواهید به آشپزخانه‌ خود سبک فرانسوی اضافه نمایید، چند قابلمه و ظروف مسی را آویزان کنید. اغلب می‌توان آن‌ ها را به ‌صورت دست دوم با هزینه بسیار کمی در مغازه ها خریداری نمود.

ظرف مسی در دکوراسیون فرانسوی

تخت خود را به روش فرانسوی مرتب کنید

تخت خواب های فرانسوی سبک و ساده هستند و چیدمان آن ها کار بسیار آسانی است. به یک ملحفه عالی فکر کنید که کاملا تخت را پوشش نمی دهد. کارشناسان دکوراسیون داخلی می‌گویند که فرانسوی ‌ها اغلب ملحفه ‌های کلاسیک سفید یا رنگ خنثی را ترجیح می دهند.

مرتب کردن تخت خواب به روش فرانسوی

استفاده از گل های تازه در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

شاید ساده ترین راه برای اضافه کردن سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی نمایش یک دسته گل زیبا باشد چرا که فرانسوی‌ ها هرگز از پذیرایی از گل‌ ها دریغ نمی‌کنند.

گل در دکوراسیون فرانسوی

استفاده از متریال چوب در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

استفاده از میز های چوبی ساده و ظریف یکی دیگر از مشخصه های سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی می باشد. پارکت نیز یکی از ویژگی های اصلی خانه های سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی است. استفاده از کفپوش چوب طبیعی جذابیت را به فضا اضافه می کند. رایج ترین روش برای چیدن پارکت، الگوی شاه ماهی است، اما توجه داشته باشید که الگو های بسیار دیگری نیز وجود دارد.

متریال چوب در دکوراسیون فرانسوی

استفاده از رنگ های گرم طبیعی در سبک فرانسوی

انتخاب پالت رنگی برای خانه به سبک فرانسوی شامل الهام گرفتن از رنگ های طبیعت است. رنگ‌های محبوب برای فضای دکوراسیون داخلی فرانسوی در طیف رنگ‌ های خنثی، کاراملی، کرم، زرد کم رنگ، برنز، قهوه ای، بژ، بنفش یاسی، صورتی روشن، سفید، خاکستری و آبی روشن است. لازم به ذکر است، رنگ های تیره تر معمولا برای مبلمان استفاده می شود و رنگ های قرمز، نارنجی، آبی و طلایی در لوازم جانبی مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از رنگ های گرم طبیعی در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

استفاده از آهن فرفورژه در سبک فرانسوی

یکی دیگر از عناصر رایج در خانه های سبک فرانسوی، استفاده از آهن فرفورژه است. این فلز اغلب با متریال سنگ مرمر و الوار در مبلمان ترکیب می شود و به عنوان نرده پله و در لوسترها استفاده می شود. همچنین، شمعدان های فرفورژه نیز بسیار متداول هستند و به سبک فرانسوی پیچیدگی و استحکام می بخشیدند.

استفاده از رنگ طلایی در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

رنگ طلایی، برنجی، برنز و رنگ‌ های گرم از رنگ های مورد علاقه خانه ‌های فرانسوی ها هستند، مانند آینه عتیقه و دیوارکوب‌ های موجود در قسمت نشیمن که جذابیت را به خانه های فرانسوی هدیه می دهند.

رنگ طلایی در دکوراسیون فرانسوی

تیرهای در معرض دید در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

از آنجایی که از الوار های چوب معمولا در خانه های فرانسوی استفاده می شود، به نمایش گذاشتن تیرهای چوبی در سقف نیز علامت تجاری خانه های فرانسوی الهام گرفته از خانه های روستایی است. سقف ‌های چوبی طاق‌ دار، همراه با درب های فرانسوی و شومینه ‌های سنگی همه عناصری هستند که سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی استفاده می شود.

تیرهای در معرض دید در سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

نتیجه گیری

دکوراسیون سبک فرانسوی در واقع تلفیقی از سبک معاصر و سبک سنتی است. سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی بر ترکیب زیبایی و ظرافت با ویژگی های سبک روستایی تمرکز دارد. از سری لوازم دکوراتیو که مناسب دکوراسیون سبک فرانسوی است می توان به تابلو های فریم فلزی و آباژور های رومیزی اشاره کرد. مشخصه اصلی سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی استفاده از نقش های زیبا و رمانتیک در پارچه ها است. همچنین استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون فرانسوی بسیار رایج می باشد. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *