آشنایی با دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی

سبک ایتالیایی

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی بسیار لوکس و با کیفیت است. ایدئولوژی طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیایی پایه و اساس سبک های مختلف طراحی را تکمیل می کند. چند ویژگی قابل توجه طراحی ایتالیایی، استفاده از موزاییک های باستانی امپراتوری روم و طرح های پیچیده ی رنسانس است.

یکی از ویژگی هایی که اغلب در طراحی ایتالیایی مورد استفاده قرار می گیرد این است که  با استفاده از پارچه و بافت های مجلل، مبلمان بزرگ مشخص می شود. ممکن است لازم به ذکر است، طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیایی از نظر کیفیت، مهارت و جزئیات بهترین هستند.

تاریخچه طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیا به قرن پانزدهم باز می گردد. علاقه به دکوراسیون فضا ها از رومیان نشأت گرفته است. آن ها شگفتی های معماری بسیاری را خلق کردند. لازم به ذکر است، فضای داخلی این سازه ها را با حداکثر کارایی و عملکرد و زیبایی شناسی طراحی کردند. لازم به ذکر است، طرح های ایتالیایی همچنان تحت تاثیر معماری رومی قرار دارند.

تاریخچه سبک ایتالیایی

چرا طراحی داخلی ایتالیا بسیار محبوب است؟

ایتالیایی ها به دنبال بهترین ها هستند، از غذا گرفته تا ماشین، مد، طراحی و معماری و… اما، شاید، شما متعجب هستید که دقیقا چه چیزی در مورد طراحی ایتالیایی است که به آن ظرافت منحصر به ‌فرد و بی‌ انتها می بخشد. 

طراحی ایتالیایی یکی از قدیمی‌ترین سبک ‌های طراحی دکوراسیون داخلی است که مسیر خود را از دوره رنسانس با ستون‌ های عجیب و غریب و رنگ‌ های جسورانه و آمیخته با لهجه ‌های طلایی دنبال می‌کند. این سبک امروزه پس از تکامل در طول زمان، انتخاب اول برای طراحان داخلی و معماران باقی مانده است که این به دلیل ویژگی هایی مانند ظرافت و تجمل است که با استفاده از متریال سنگ مرمر، طلا و سایر سنگ های طبیعی به ارمغان آمده است.

محبوبیت طراحی ایتالیایی

ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیایی

سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی که یکی از انتخاب های محبوب صاحبان خانه در طراحی داخلی می باشد، می تواند از چند راه آسان به دست آید. طراحی دکوراسون داخلی ایتالیایی با طیف وسیعی از ویژگی ها مانند استفاده از مبلمان لوکس و مینیمال مشخص می شود. ما در این مقاله درک عمیق تری از ویژگی هایی که نشان دهنده سبک طراحی ایتالیایی است را برای شما عزیزان جمع آوری نموده ایم.

عناصر ضروری در سبک ایتالیایی

از لوستر های جسورانه تا مبل های مخملی و وسایل دکوراتیو لوکس که توجه را به خود جلب می کنند، عناصر ضروری در طراحی ایتالیایی هستند. قطعاتی مانند نقاشی های هنر انتزاعی به ایجاد نقطه کانونی بزرگ کمک می کند. 

لوتوس برند برتر ساعت دیواری و سایر لوازم دکوراتیو همواره سعی کرده تا محصولات خود را به سبک های مختلف دکوراسیون داخلی طراحی و تولید کند. سبک ایتالیایی به عبارتی تلفیقی از سبک کلاسیک و مدرن است و توجه ویژه ای به لوکس بودن لوازم دکوراتیو دارد. شرکت لوتوس نیز محصولات زیادی به سبک کلاسیک و مدرن تولید کرده و همواره در تلاش است با دیزاین های مختلف و جدید خود را وقف دهد. برای دیدن تنوع بی نظیر محصولات لوتوس در ادامه مقاله همراه ما باشید. 

محصولات دکوراتیو لوتوس به سبک ایتالیایی

ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک

ترکیب عناصر سبک معماری قدیمی با مبلمان مدرن یک راه عالی برای ترکیب سبک ها است. معماری قدیمی را می‌توان به شکل ستون ‌ها، طرح‌ هایی بر روی سقف و یا خرید مبلمان از فروشگاه های عتیقه ‌فروشی گنجاند. تعادل بین شیک بودن سبک کلاسیک و خلاقیت سبک مدرن چیزی است که سبک ایتالیایی را بسیار جذاب می کند.

A combination of modern and classic styles

استفاده بهینه از فضا

فضا های خلوت و سبک کلید دستیابی موثر به طراحی مدرن ایتالیایی می باشد. ایتالیایی‌ ها مانند برزیلی ‌ها محیط ‌های دنج و مطبوع را دوست دارند، جایی که خانه‌ شان به پناهگاه آن ها تبدیل می‌شود. بنابراین، یکی از نکات مهم طراحی دکوراسیون داخلی به سبک ایتالیایی برای ایجاد این حس، استفاده بهینه از فضا و استفاده از مبلمان چند منظوره، نور خوب و فضاهای دلباز است. حداکثر استفاده از فضا با گزینه های ذخیره سازی مخفی و هوشمند حاصل می شود که ظاهری تمیز و بی نظم ایجاد می کند.

این به معنای استفاده از عناصری است که هر دو کاربردی هستند، اما به آستنیک بودن خانه می افزایند، نه اینکه حواس را از آن منحرف کنند. طیف وسیعی از کابینت ها، قفسه ها، درب ها و لوازم جانبی ایتالیایی به گونه ای طراحی شده اند که هم زیبا و هم کاربردی باشند.

سنگ های ایتالیایی

سنگ های ایتالیایی به دلیل کیفیت و دوام خود در سراسر جهان مشهور هستند. این کار در سبک دکوراسیون داخلی ایتالیایی شامل سنگ مرمر، سنگ کوارتز و سنگ های سفالی می باشد. جزئیات سنگ های ایتالیایی بسیار پیچیده و انعطاف‌پذیر است و می‌توان از آن ها در کف یا دیوار استفاده کرد.

Italian stones in interior decoration

دکوراسیون آشپزخانه در سبک ایتالیایی

ایتالیایی ها آشپزخانه را به عنوان بخشی گسترده و جدایی ناپذیر از یک اتاق نشیمن می دانند. همانطور که قبلا ذکر شد، ایتالیایی ها نیز مانند برزیلی ها حس اجتماعی قوی دارند. به همین دلیل، جمع های خانوادگی و صرف شام بخشی از سبک زندگی آنها است. بنابراین، آشپزخانه محیطی جذاب و کاربردی است. در حالی که ذخیره سازی و عملکرد در محیط آشپزخانه اولویت اول را دارد، طراحی های مدرن تعادلی بین عمکلرد و زیبایی ایجاد می کنند. لازم به ذکر است، فضای آشپزخانه در طول زمان در طراحی ایتالیایی تکامل یافته است.

دیزاین آشپزخانه به سبک ایتالیایی
برای دیدن تنوع بی نظیر محصولات لوتوس کلیک نمایید.
عناصر ضروری در سبک ایتالیایی

استفاده از رنگ ها و الگوهای پیچیده و پررنگ

ایتالیایی ها با استفاده از متریال با کیفیت، خطوط تمیز و استفاده بهینه از فضا، موفق شدند تا سبکی ظریف و زیبا و کاربردی را به ارمغان آورند. یکی از راه ‌های دستیابی به ظاهر لوکس فضای ایتالیایی، اضافه کردن یک دست مبلمان با رنگ‌ های پررنگ در فضایی با پالت رنگی خنثی است که بسیار جلب توجه می کند. 

رنگ طلایی در سبک ایتالیایی محبوب و بسیار پرکاربرد است. رنگ طلایی به دلیل نشان دادن تجملات در این سبک بسیار مورد توجه می باشد. لوتوس تابلو های ورق طلا و لوازم دکواتیو طلایی زیبایی مناسب این سبک تولید کرده است که در زیر مشاهده می کنید:

ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
1,625,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان

تابلو های فریم سنگی سایز 64

تابلو تاج گل WEAVING GARLANDSمدل FWSBR-64X64-B1

1,817,000 تومان
ناموجود
1,625,000 تومان
ناموجود
ناموجود
4,766,000 تومان
تابلو های ورق طلا لوتوس
استفاده از رنگ ها و الگوهای پیچیده و پررنگ در سبک ایتالیایی

ایجاد طراحی مینیمال

امروزه سبک ساده و مینیمال بسیار طرفدار پیدا کرده است. طراحی ایتالیایی را نیز می توان مینیمالیستی اما با برخی نکات مدرن در نظر گرفت. خطوط تمیز، متریال طبیعی و رنگ‌ های خنثی اغلب در طراحی داخلی استفاده می‌شوند تا این احساس آرامش را به ارمغان آورند. ترکیبی از متریال طبیعی همراه با سادگی، پیچیدگی آرامی را ایجاد می کند که طراحی داخلی مدرن ایتالیایی را بسیار فریبنده می کند.

سخن آخر

سبک ایتالیایی در دکوراسیون داخلی یکی از پرطرفدارین سبک‌های دکوراسیون است. این سبک با لوازم دکوراسیون مجلل و لوکس و وسایل گران‌ قیمت شناخته می شود. یکی از رنگ‌ های کاربردی و محبوب در دکوراسیون منزل به سبک ایتالیایی رنگ طلایی است. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی ایتالیایی با طیف وسیعی از ویژگی ها مانند استفاده از مبلمان لوکس و مینیمال مشخص می شود. در دیزاین ایتالیایی می توانید دو سبک مدرن و کلاسیک را باهم ترکیب کنید و جلوه ای ویژه به فضا بدهید. راه های دستیابی به ظاهر لوکس سبک ایتالیایی، وجود یک دست مبل با رنگ برجسته در فضایی با پالت رنگی خنثی است. در نهایت توجه داشته باشید که می توانید با بهینه سازی فضا و استفاده درست از تلفیق رنگ ها فضای مورد نظر خود را به سبک ایتالیایی دیزاین کنید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *