هنر دکوراتیو و محصولات دکوری

ساعت ایستاده

زندگی امروزه به سمت پیچیدگی، هرج و مرج و شلوغی پیش می رود. از این جهت همه افراد دنبال راهی برای آرامش و آسایش بیشتر هستند. دکوراسیون فضای خانه به دلیل اینکه خانه اولین و آخرین فضا برای آرامش اعصاب است، از اهمیت خاصی برخوردار است. دکوراسیون ساده و مینیمال “Minimal Decoration Style” به دلیل همخوانی با هدف زندگی امروزه، یعنی دوری از هرج و مرج و شلوغی مورد پسند اکثریت افراد است. پس از دیزاین فضای خانه، باید لوازم دکوری متناسب با نوع سبک دکوراسیون انتخاب و خریداری شود. مقاله ای که پیش رو دارید به معرفی بهترین محصولات دکوری در سال 2023 و مناسب برای انواع سبک های دکوراتیو می پردازد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا با محصولات دکوراتیو سال آشنا شوید.

آباژور رومیزی

محصولات دکوری

دکوراتیو براساس تعریف به نوعی معماری داخلی اشاره دارد که در آن از چوب، شیشه، فلز، سرامیک، پتینه، زه، پارچه، چرم، نقره، رزین و… استفاده می شود. عبارت “محصولات دکوری” نیز به لوازمی تعلق گرفته است که نمای کلی شی از نظر بصری جذاب تر شده است. محصولات دکوراتیو یا اکسسوری منزل به گروه گسترده ای از لوازم گفته می شود. این سری از لوازم، وسایل ضروری خانه ها محسوب نمی شوند اما وجودشان می تواند دکوراسیون داخلی منزل را تا حد بسیار زیادی ارتقا دهد. 

ساعت دیواری چوبی ATLANTA wal

ساعت دیواری چوبی مدل ATLANTA

هدف از هنر دکوراتیو

هنرهای دکوراتیو یا هنر عام (Folk art) زیر مجموعه ای از صنایع دستی هستند که ریشه آن ها به زمان های خیلی دور برمی گردد. هدف از هنر دکوراتیو ساخت اشیا و لوازمی است که در عین زیبایی کاربردی نیز هستند. هدف هنر تزئینی افزایش جذابیت بصری یا کیفیت زیبایی شناختی یک شی یا فضا است. هنر تزئینی اغلب برای تزئین اشیاء کاربردی مانند مبلمان، سرامیک، منسوجات و جواهرات استفاده می شود و همچنین می تواند برای تزئین دیوارها، سقف ها و کف استفاده شود. برخلاف هنرهای زیبا (fine art) ، که اساساً به خاطر خود خلق می‌شوند و اغلب معنای نمادین یا فکری عمیق‌تری دارند، هنر تزئینی در درجه اول زیبا و چشم نواز است. هنر هایی مانند: مجسمه سازی، تابلو، بافندگی، خطاطی و… بخشی از این هنر هستند که صرفا جنبه زیبایی شناختی دارند. بخش دوم این هنر اشاره به محصولات دکوری دارد که کاربردی بودن آنها مهم ترین مزایای این محصولات است.  

تاثیر محصولات دکوری در دیزاین خانه

اولین دلیل استفاده از محصولات دکوری یا اکسسوری منزل پر کردن فضاهای خالی است. بطور کلی پر کردن فضای خالی محدود به مکان خاصی نمیشود. این لوازم برای ایجاد پویایی در دید بیننده و جلب توجه فرد به کار می روند. خانه ای را تصور کنید که از مبلمان، میز، تلوزیون و.. پر شده است و هیچ اکسسوری در فضا قرار نگرفته است. چه حسی نسبت به این فضا در شما ایجاد می شود؟ بدون شک مایل هستید هر چه زودتر چنین فضای بی روح و رمق ای را ترک کنید. محصولات دکوری در صورتی که در جای مناسب خود قرار بگیرند و یا به عبارتی بهتر درست چیدمان شوند، حرکت چشم مخاطب را به نواحی خاص جلب می کنند.  

قیمت ساعت دیواری لوتوس
ساعت جهان نما لوتوس
جا شمعی لیوانی لوتوس
ساعت رومیزی لوتوس
میز پذیرایی لوتوس
ساعت رومیزی فلزی لوتوس

کلی ترین نکات انتخاب لوازم دکوری یا اکسسوری منزل

مهم ترین نکته انتخاب محصولات دکوری توجه به جنس، رنگ، ابعاد و فرم متناسب با سبک دکوراسیون منزل است.

جنس: یک قاعده کلی در خرید وجود دارد که آن قاعده به ما می گوید: کیفیت را فدای کمیت نکنید. از این جهت توصیه کارشناسان این است که اجناس بی کیفیت را نخرید زیرا به مرور زمان زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهند و نمیتوانید برای مدت طولانی از انها استفاده کنید.

ساعت دیواری چوبی MOERS
ساعت چوبی ماریون لوتوس
ساعت دیواری چوبی BREMEN
ساعت دیواری فلزی HERBERT
ساعت دیواری فلزی HEINRICH
ساعت دیواری فلزی مدل JULIAN
ساعت چوبی هاینزبرگ لوتوس
ساعت دیواری چوبی مدل THOMAS
ساعت چوبی لوتوس INGLEWOOD
ساعت دیواری چرمی FERNELY
ساعت دیواری چرمی مدل BARRAK
ساعت چرخ دنده ای TOPSFIELD

رنگ: رنگ لوازم کوراتیو باید مکمل یا متضاد با طرح رنگ های موجود در اتاق باشد. می‌توانید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که با سایز لوازم مطابقت داشته باشند یا یک نقطه کانونی با یک رنگ پررنگ( جیغ تر) انتخاب کنید.  

ناموجود
2,281,000 تومان
ناموجود
1,800,000 تومان
ناموجود
4,412,000 تومان
ناموجود
6,890,000 تومان
ناموجود
7,795,000 تومان
ناموجود
1,053,000 تومان

ساعت رومیزی فلزی

BELMONT-B700-GOLD

2,147,000 تومان
2,147,000 تومان

ابعاد: در کنار کیفیت کالا، به ابعاد محصول و فضایی که قرار است چیدمان را انجام دهید توجه ویژه داشته باشید. برای مثال اگر یک دیوار با فضای خالی زیادی دارید قطعا نباید یک تابلو کوچک 60 سانتی روی دیوار نصب کنید. همچنین در صورتی که خانه کوچکی دارید، از خرید لوازم کوری بزرگ و جا گیر خودداری کنید.

ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
751,000 تومان
ناموجود
2,994,000 تومان

فرم متناسب: برای انتخاب فرم مناسب محصولات دکوری باید به سبک و نوع چیدمان خانه توجه کنید. اگر لوازم دکوراتیو با سبک دکوراسیون همسان خود در یک فضا چیدمان نشود، ماهیت خود را از دست می دهد. در واقع سبک دکوراسیون در کنار لوازم دکوراتیو و اکسسوری مناسب خودش سبب جذابیت محیط می شود و به فضا روح می بخشد. بطور عموم سبک دکوراسیون مدرن امروزه بسیار پر طرفدار است. این سبک بر کاربرد و کارایی لوازم تمرکز دارد و فضایی به دور از شلوغی را ایجاد می کند. از این جهت یک پالت رنگ ساده و مصالح و متریال طبیعی مانند: چوب، فلز، الیاف طبیعی و… می تواند انتخاب خوبی برای دکوراسیون سبک مدرن باشد. 

ساعت ایستاده لوتوس
کره بار لوتوس

مراحل خرید بهترین محصولات دکوری

 

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام اکسسوری برای شما مناسب است ممکن است دشوار باشد، بنابراین این راهنما به برخی از مراحل مربوط به یافتن بهترین وسایل دکور خانه برای فضای شما می پردازد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه بودجه را تعیین کنید، یک تم یا طرح رنگی متناسب با سبک دکوراسیون ایجاد کنید، در مورد محصولات و مواد مختلف موجود در بازار امروز تحقیق کنید و در نهایت خرید خود را انجام دهید. 

مرحله اول: تعیین میزان بودجه برای انتخاب محصولات دکوری

وقتی نوبت به دکوراسیون خانه می رسد، تصمیم گیری در مورد بودجه اولین و مهم ترین قدم است. تعیین بودجه می‌تواند به شما کمک کند تا بر روی یافتن اکسسوری مناسب برای فضای خود تمرکز کنید، بدون اینکه ولخرجی کنید. نکته کلیدی این است که تعیین کنید چقدر پول در دسترس دارید و راه های خلاقانه ای برای خرید لوازم دلخواهتان با همان میزان بودجه را پیدا کنید. به جای مبلمان گران‌، اقلام مقرون‌به‌صرفه‌تری مانند آباژور، بالش‌های کوچک یا کوسن یا تابلو را در نظر بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید برای یافتن اجناس با قیمت های پایین تر به فروشگاه هایی که اجناس دست دوم دارند یا وب سایت هایی که گهگانی تخفیف می گذارند، مراجعه کنید. در پایان این مرحله دقیقا می دانید که باید بر چه اساس چه لوازم دکوراتیو منزل تان را انتخاب کنید. 

-30%
قیمت اصلی 1,250,000 تومان بود.قیمت فعلی 876,000 تومان است.
-10%

محصولات دکوری منزل

سینی چوبی مدل REMY کد WST-3060

قیمت اصلی 462,000 تومان بود.قیمت فعلی 416,000 تومان است.
-10%
قیمت اصلی 1,561,000 تومان بود.قیمت فعلی 1,405,000 تومان است.
-10%
قیمت اصلی 4,723,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,251,000 تومان است.
-15%

محصولات دکوری منزل

باکس تی بگ TS-18X29X10 رنگ BR/W-B

قیمت اصلی 706,000 تومان بود.قیمت فعلی 600,000 تومان است.
-11%

محصولات دکوری منزل

باکس تی بگ TS-18X29X10 رنگ BR/W-A

قیمت اصلی 673,000 تومان بود.قیمت فعلی 600,000 تومان است.

مرحله دوم: تحقیق درباره انواع بهترین محصولات دکوری

برای تعیین و انتخاب بهترین لوازم دکوری منزل همانطور که در قسمت قبل این مقاله توضیح دادیم، باید به سبک دکوراسیون خود توجه داشته باشید. پس از آن میزان فضای خالی منزل را در نظر بگیرید و در نهایت کاربردی بودن لوازم دکوراتیو را به عنوان آخرین قدم تحقیق درباره انواع مختلف لوازم دکوراتیو به حافظه بسپارید. 

مرحله سوم: توجه به نظرات سایر خریداران

یک نکته طلایی هنگام خرید لوازم دکورایتو، در نظر گرفتن نظرات مشتریانی است که قبل از شما اقدام به خرید آن لوازم نمودند. این کار می تواند بینش کاملی را در مورد کیفیت محصولات در اختیار شما قرار دهد. این بررسی ها نه تنها اطلاعاتی در مورد دوام محصول ارائه می دهند، بلکه به خریداران اجازه می دهند تا آیتم های مختلف را قبل از خرید باهم مقایسه کنند.

متداول ترین و پر طرفدار ترین لوازم دکوری

تا اینجا با لوازم دکوری منزل، هنر دکوراتیو و نکات قبل از خرید لوازم دکوراتیو آشنا شدید. دانستید که برای ارتقای دکوراسیون فضایی مورد نظر باید از لوازم دکوری منزل استفاده کرد. حال می خواهیم شما را با پرطرفدارترین و پرفروش ترین وسایل دکوری منزل آشنا کنیم. بطور کلی و براساس تحقیقات صورت گرفته ساعت دیواری، تابلو، آباژور، و اکسسوری های کوچک مانند سینی، جاشمعی از پرطرفدار ترین لوازم دکوراتیو در سال 2023 شناخته شدند. بطور خلاصه هر کدام از این لوازم دکوری را معرفی می کنیم تا بتوانید خریدتان را با آگاهی کامل انجام دهید. 

گروه تولیدی صنعتی لوتوس با تولید تخصصی محصولات دکوراسیون مانند انواع ساعت دیواری، ساعت گرند فادر، ساعت ایستاده و ساعت رومیزی، آباژور، تابلو، میز عسلی، میز جلو مبلی، مجسمه، جا شمعی، تلفن و…. یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی در این زمینه در کشور است. 

“ساعت دیواری”

امروزه با پیشرفت تکنولوژی های چاپ، برشکاری و رنگ، ساعت های دیواری صرفا برای نمایش زمان ساخته نمی شوند بلکه یکی از مهم ترین المان های دکوراتیو منزل محسوب می شوند. افزودن جلوه های مدرن و خلاقانه در طراحی ساعت دیواری از جمله دلایلی است که سبب شده ساعت دیواری جزء لوازم دکوراتیو منازل قرار گیرد. ساعت های دیواری امروزه در انواع مختلف؛ ساعت دیواری چوبی، ساعت دیواری فلزی، ساعت دیواری مدرن، ساعت دیواری روستیک و…طراحی شدند.  انتخاب انواع ساعت دیواری می تواند براساس نوع سبک و دکوراسیون منزل انجام شود. برای مثال افرادی که علاقه مند به دکوراسیون کلاسیک و نوستالژیک هستند، ساعت های دیواری چوبی را انتخاب می کنند. لوازم چوبی ناخوداگاه انسان را به یاد جنگل و فضای دنج کلبه های کوهستانی می اندازد. از این جهت متریال چوب نه تنها هرگز دمده نمیشود، بلکه روز به روز محبوب تر می شود. حال طراحان خلاق سعی کرده اند تا با افزودن جلوه های مدرن و تزیینی به ساعت های چوبی، جذابیت این دسته از محصولات را چند برابر کنند. 

LeatherClocksBanner

ساعت دیواری چوبی 

به طور کلی ساعت های دیواری چوبی در بین انواع ساعت دیواری به محبوبیت بیشتری رسیده اند. امروزه تولید کنندگان برتر ساعت دیواری در تولید ساعت های دیواری از روکش مصنوعی استفاده نمی کنند. و به کمک برترین و دقیق ترین ابزار های نجاری به تولید و طراحی ساعت های دیواری چوبی پرداخته اند.

ساعت های چوبی با فریم های رنگی متنوع تولید شده اند. بسیاری از ساعت های دیواری چوبی دارای صفحه برجسته هستند و در تنوع دوموتوره (عقربه و ثانیه شمار) و تک موتوره در اختیار مشتریان قرار می گیرند. تولید کنندگان خلاق در تولید ساعت های چوبی با توجه به هارمونی رنگ بین صفحه و فریم از اعداد لاتین و رومی استفاده کرده اند. همچنین در کالکشن های جدید خود از زه فلزی آبکاری طلایی برای درخشش و جذابیت بیشتر ساعت های چوبی استفاده کرده اند.

“ساعت دیواری فلزی”

ساعت های دیواری فلزی به دلیل طراحی خاص خود مورد پسند بسیاری از افراد هستند. افرادی که طرفدار دکوراسیون مدرن هستند، بی شک شیفته ساعت دیواری فلزی می شوند. طراحان و تولید کنندگان برتر لوازم دکوراتیو ساعت های دیواری فلزی را در رنگ های استاتیک و آبکاری، با موتور دقیقه و ثانیه شمار و در سایز های متنوع در اختیار زیبا پسندان قرار داده اند. پس اگر طرفدار سبک مدرنتیه هستید پیشنهاد می کنیم به ساعت های دیواری فلزی جدید نگاهی بیندازید

“تابلو”

تابلو های دیواری به عنوان دومین وسیله دکوری منزل مورد توجه همگان هستند. تابلو ها دارای سبک های مختلفی هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. از نقاشی ها با طرح های قدیمی یا عکس های سنتی می توان برای ایجاد فضایی لاکچری در فضا استفاده کرد. آثار انتزاعی می توانند به هر اتاقی جذابیت بیافزایند و در عین حال پیامی گیرا نیز داشته باشند. تابلو های نقاشی برای ایجاد جذابیت بصری عالی هستند. تابلو برای توصیف نقاشی یا عکس به کار می رود که در آن شخصیت ها و تصاویر به نمایش گذاشته می شود. تابلو در حال حاضر به یک اکسسوری جهانی در بسیاری از خانه ها و دفاتر کار تبدیل شده است که کیفیت تصویر، طراحی و جنس قاب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در هنگام خرید تابلو فاکتورهای مهمی از جمله: انتخاب سایز مناسب تابلو، تطابق با سبک دکوراسیون، نصب تابلو در بهترین مکان، زیبایی، جنس خوب و بادوام وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

“آباژور”

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، لوازم دکوری در خانه مانند جواهر می درخشند و باعث ارتقای دکوراسیون داخلی می شوند. آباژور نیز مانند سایر اکسسوری منزل در دکوراسیون خانه مثل جواهر می ماند که باید با دقت و سلیقه انتخاب شود. یک انتخاب درست میتواند تکمیل کننده زیبایی دکوراسیون شما باشد. 

آباژور های لوتوس در نهایت ظرافت و با حوصله طراحی و اجرا شده اند. در برخی از آباژور های رومیزی لوتوس از پارچه کنفی طبیعی و با کیفیت در کلاهک (شید) آباژور و از چوب طبیعی در پایه آباژور استفاده شده است. سری جدید آباژور های رومیزی در رنگ بندی جذاب طراحی و تولید شده اند. در برخی از آباژور های رومیزی دکمه تاچ لمسی هوشمند برای روشن و خاموش کردن آباژور تعبیه شده است. همچنین در انواع دیگر آباژور های رومیزی، یک کلید روی سیم آن ها برای خاموش و روشن کردن آباژور قرار داده شده است که کارکرد آباژور را آسانتر و جذاب تر کرده است.

“میز عسلی”

میزعسلی یا میزهای تو در تو معمولا مجموعه ای از میزهای سه عددی هستند که کاربرد زیادی برای دکوراسیون داخلی دارند. لازم به ذکر است، جابه جایی میز عسلی راحت و آسان است و به راحتی می توانید از این میز ها برای چیدمان در نقاط مختلف دکوراسیون منزل و محیط کار خود استفاده نمائید. شما می توانید به راحتی از آن به عنوان میز کنار مبلمان در اتاق نشیمن، میز کنار تخت خواب و… استفاده نمایید. میز های عسلی در شکل ها و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند. در صورت عدم استفاده از این مجموعه از میزها، شما می توانید برای صرفه جویی در فضا آن ها را در زیر یکدیگر قرار دهید که فضای زیادی را اشغال نکنند. این امر سبب می شود فضای در دسترس خانه بهینه شود.

ناموجود
4,520,000 تومان
ناموجود
4,520,000 تومان
ناموجود
4,520,000 تومان
ناموجود
2,570,000 تومان

سخن آخر

ما در این مقاله متداول ترین محصولات دکوری منزل را معرفی کردیم. همانطور که اشاره کردیم لوازم دکوراتیو نقش مهمی در منزل شما دارند. ساعت دیواری، تابلو، میزعسلی، آباژور، سینی و جاشمعی و…از پرطرفدارترین لوازم دکوری منزل هستند. شرکت لوتوس اولین تولید کننده تخصصی و صنعتی لوازم دکوراتیو در ایران است که با در نظرگرفتن سلایق مختلف و به وسیله دقیق ترین ابزار های نجاری، محصولات دکوراتیو متنوعی تولید کرده است. برای  دیدن تنوع بینظیر محصولات لوتوس می توانید به وبسایت رسمی لوتوس مراجعه نمایید.  

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *