بزرگداشت روز مادر و هدایای مناسب روز مادر

بزرگداشت روز مادر

گرامیداشت روز مادر در ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عشق بی‌پایان، توجه بی مثال، وفاداری و… همگی در چهره‌ و رفتار یک مادر جلوه می‌کنند. مادر بودنش مایه آرامش است و عدم حضور مادر همه چیز را سخت می کند. خاطرات کودکی، نوجوانی و جوانی همه ما با صدای گرم و دلنشین مادر تعریف می‌شود. اولین قدم‌هایی که برداشتیم، اولین کلماتی که بر زبان آوردیم، اولین باری که تجربه حس غم و شادی را داشتیم با حضور مادر بوده است. بر همین اساس روز مادر در تقویم ایران و جهان روز بزرگی است.

هر ساله همگی در تلاش هستند تا برای بزرگداشت مقام زن و مادر بهترین هدیه ای که می توانند را آماده کنند و به مادر و یا همسر خود تقدیم کنند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مقام زن کمی متفاوت تر از همیشه آشنا شوید و در نهایت از پیشنهادات لوتوس برای هدیه روز مادر مطلع شوید. 

روز مادر
درباره مقام زن

مقام زن به عنوان یک موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بسیار پررنگ است. در ادبیات و فرهنگ‌های مختلف جهان، زن به عنوان نمادی از زیبایی، مهربانی، قدرت و مادرانه‌ترین و مهم‌ترین فرد در خانواده توصیف شده است. زنان به عنوان افرادی با استعداد، قدرت‌مند و با اراده نقش مهمی در همه زمینه‌های زندگی اجتماعی ایفا می‌کنند. زنان در حوزه‌های مختلفی از جامعه مشغول به کار هستند و به عنوان راهنمایان، دانشمندان، هنرمندان، کارآفرینان، وکلا، پزشکان و… به جامعه خدمت می‌کنند.

اهمیت نقش زنان در جامعه

ارزش زن به عنوان موجودیتی با پتانسیل فراوان، در جنبه‌های مختلف زندگی نمایان است. بطور کلی می توان این اهمیت را در چند بخش توضیح داد.

نقش زن به عنوان مادر

زن به عنوان مادر، نقش بسیار مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان خود دارد. در واقع هر مادر همانطور که به فرزند خود کمک می کند قدم های اول خود را در راه رفتن بردارد، به نوعی کمک می کند تا اولین قدم های خود را در زندگی نیز بردارد. برای مثال همه ما با مادر اولین احساسات و سایه های وجودمان را تجربه کردیم. نقش زنان به ویژه در تربیت فرزندان دختر بسیار مورد اهمیت واقع شده است زیرا دختران ادامه دهنده همین راه هستند و مادران آینده، راهنمایان دیگر افراد و… خواهند بود. در نتیجه رشد یک جامعه سالم و پویا، به وجود مادران مهربان، دانا و توانمند بستگی دارد.

نقش زن به عنوان مادر در جامعه

نقش زنان در حمایت از صلح و مهرورزی

زنان، به عنوان دارندگان نیروی آرامش و مهربانی، نقش کلیدی در حفظ صلح و حل و فصل منازعات خانواده و جامعه دارند. ایجاد ارتباطات مبتنی بر همدلی، از جمله ویژگی‌هایی است که ارزش زن در جهان را افزایش می ‌دهد. به طور کلی، ارزش زن به عنوان یک فرد شجاع، خلاق، و همواره تاثیرگذار و برنده در انواع چالش‌ها، موجب توسعه و پیشرفت جوامع می‌شود. به یاد داشتن این ویژگی‌ها و ارزش‌ها، به تشویق به ترویج ایفای نقش برابر و عادلانه در همه زمینه‌ها کمک می‌کند.

نقش زنان در حمایت از صلح

از مادران بت نسازیم!

اگر بخواهیم با دیدگاهی علمی به مقام مادر نگاه کنیم باید بگوییم که در عین حال که از عشق، مهربانی، ایثار، خدمت و… مادران سخن می گوییم باید مراقب باشیم که از آنان قدیس نسازیم. مادران هم باید بدانند که مانند همه انسان ها در همه زمینه ها نیازهایی دارند و باید احساسات مختلف را تجربه کنند.

باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم که اگر مادران را در حد فرشته بالا ببریم فراموش می کنیم که آنها نیز ناراحت می شوند، خسته می شوند، ممکن است نتوانند شرایط را مدیریت کنند.  به آنان نیز این باور را منتقل می کنیم که شما هیچ حقی ندارید جز اینکه همراهی و مهربانی کنید، لذا آنان فراموش می کنند که همانند دیگر افراد جنبه های ظریفی دارند که باید از آنها حمایت شود. 

پس توجه داشته باشید در عین حال که عاشق مادرانمان هستیم، آگاهانه این عشق را نصیب شان کنیم. زیرا در غیر این صورت دو طرف فراموش می کنیم که آنان نیز مانند دیگر انسان ها می توانند احساسات مختلف را داشته باشند و بروز بدهند و فراموش می کنیم که آن ها باید بیش از هر فردی در جامعه از خود مراقبت کنند زیرا زنان وقتی به مقام مادری می رسند هزاران نقش دیگر را نیز همراه خود دارند. هیچ نقشی جز مادر شدن یک زن را به اوج و یا قعر نمی برد پس مراقب باشیم که چه حسی به آنان منتقل می کنیم. 

نقش زنان در خانواده

هدایای روز مادر - هدیه روز زن

هدیه مناسب برای روز مادر و یا روز زن نه تنها می‌تواند نشان از عشق و محبت شما نسبت به مادرباشد بلکه می‌تواند احساسات شما را به او بیان کند و به نوعی قدرانی بابت وجودش باشد. در انتخاب هدیه باید به سلیقه و تعلقات مادرانه توجه کنید. در زیر هدایای بسیار مناسبی برای روز مادر به شما پیشنهاد می کنیم. 

آباژور های لوتوس

برای دیدن تنوع بی نظیر آباژور های لوتوس به دسته بندی “آباژور” مراجعه کنید. 

ساعت های رومیزی لوتوس

ساعت رومیزی فلزی

BELMONT-B700-ANTIQUE

2,147,000 تومان
ناموجود
1,337,000 تومان

ساعت های رومیزی لوتوس را می توانید به مادران عزیزتان هدیه دهید. برای دیدن تنوع محصولات به دسته بندی ” ساعت رومیزی” مراجعه کنید. 

کالکشن رزگلد لوتوس

رنگ رزگلد به دلیل اینکه رنگی لوکس و جذابی است برای کادو دادن بسیار مناسب است. رزگلد در واقع به طیفی روشن یا تیره از رنگ صورتی اشاره دارد  که تناژ طلایی متالیک در بطن آن ، این رنگ را متمایز و چشمگیر می سازد. شرکت لوتوس به دلیل یونیک و لوکس بودن این رنگ در بیشتر محصولات خود از رنگ رزگلد استفاده کرده است.
این رنگ تا امروز بسیار محبوب بوده است. پیشنهاد می کنیم حتما دسته بندی رزگلد را مشاهده کنید. 

ساعت های دیواری چوبی با زه فلزی آبکاری

ساعت های دیواری با زه فلزی آبکاری لوتوس نیز به دلیل اینکه تلفیقی از چوب و فلز هستند و دارای زه فلزی آبکاری هستند برای هدیه روز مادر یا روز زن بسیار مناسب هستند. استفاده از زه فلزی آبکاری در ساعت های دیواری لوتوس سبب شده تا فریم و صفحه ساعت چشمگیر تر باشد. همچنین اعداد برجسته فلزی طلایی در برخی از محصولات نیز در ترکیب رنگ با زه فلزی طلایی دور فریم هارمونی کامل دارد. 

لوتوس دارای تنوع بی نظیری در ساعت های دیواری است. حتما به دسته بندی ” ساعت دیواری” مراجعه کنید. 

ساعت دیواری چوبی

ساعت چوبی HAGEN لوتوس کد W-2032

2,089,000 تومان
ناموجود
2,687,000 تومان
2,687,000 تومان

سخن آخر

در این مقاله مقام و منزلت زن را در خانواده و جامعه امروزی بررسی کردیم. روز مادر در واقع به ما یادآوری می‌کند که باید همواره از توانمندی‌ها و پشتکار زنان حمایت کرده و نقش آنها را در ساختار و سازندگی جامعه تقویت کنیم.  شرکت لوتوس در مجله دکوراسیون خود درباره سبک های مختلف دکوراسیون و اصول چیدمان لوازم دکوری خانه مطلب بسیاری نوشته است. اگر به این حوزه علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم به مجله لوتوس سری بزنید و مطالب گوناگون صنعت دکوراسیون را مطالعه نمایید. برند لوتوس تولید کننده صنعتی و تخصصی ساعت دیواری و سایر لوازم دکوراتیو مانند تابلو، ساعت کنارسالنی، میزعسلی، آباژور و … در ایران است. 
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *