داشتن پلان معماری برای دکوراسیون داخلی

داشتن پلان برای معماری دکوراسیون داخلی

داشتن پلان معماری برای دکوراسیون داخلی یکی از اولین و مهم ترین مراحل در بازسازی و طراحی داخلی است. همه ی ما در طول روز در اتاق‌ نشیمن مشغول فعالیت های زیادی هستیم. تلویزیون تماشا می‌کنیم، با دوستان خود معاشرت می‌کنیم، به گفتگو می ‌پردازیم و زمانی را صرف مطالعه کتاب مورد علاقه خود می‌کنیم. گاهی اوقات از فضای اتاق نشیمن به عنوان دفتر خانگی، اتاق بازی برای بچه ها یا حتی اتاق غذاخوری استفاده می نماییم. با همه این ملاحظات، تصمیم گیری در مورد بهترین چیدمان اتاق نشیمن می تواند دشوار باشد، اما فکر کردن در مورد احساسی که می خواهید در فضا منتقل شود راه محکمی برای شروع یک دکوراسیون است. 

پلان معماری دکوراسیون داخلی

فضای خانه شما ممکن است یک اتاق نشیمن همه کاره نداشته باشد که این یک حقیقت غم انگیز است که هر چه یک فضای اتاق کوچک تر باشد، با راه های کمتری می توانید از آن به عنوان یک فضا استفاده نمایید. بنابراین باید به چیدمان‌ های خاص فکر کنید که متناسب فضای شما باشد و از طرح مختلف الهام بگیرید که چگونه می‌توانید به روش ‌های مختلف به خانه خود جلوه ای بی نظیر و کار آمد ببخشید.

لازم به ذکر است، ابزار های زیادی برای طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از هوش مصنوعی وجود دارد. این ابزار ها به صاحبان خانه این امکان را می‌دهند تا نقشه‌ و طراحی داخلی خانه خود را به راحتی اجرا نمایید و به شما دید وسیعی می دهند. علاوه بر این، شما برای استفاده از این ابزار ها نیاز به دانش فنی خاصی ندارند و به راحتی می توانند از آن ها استفاده نمایند. بنابراین با داشتن پلان معماری خانه خود می توانید بهترین تصمیم گیری را برای انتخاب نوع وسایل و چیدمان آن ها داشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم روش های مختلف چیدمان یک اتاق نشیمن را به شما نشان دهیم، ابتدا باید یک پلان از فضای خانه ارائه دهیم، طرحی که شامل چند ویژگی است و همه ما می شناسیم. در اینجا، یک اتاق مستطیل شکل دارای یک شومینه مرکزی، پنجره و درب های شیشه ای است که به روش های مختلف دکور شده است. 

1. ایجاد فضای رسمی و متعادل 

بسیاری از شما به فضای اتاق نشیمن رسمی فکر می کنید. برای این منظور شما می توانید با دو مبل کوچک رو به روی یک دیگر، یک میز جلو مبلی در بین آن ها شروع کنید. میز های تعبیه ‌شده در دو طرف شومینه فضای ذخیره‌ سازی کافی را برای شما فراهم می‌کنند. همچنین، تلویزیون روی دیوار در بالای شومینه به صرفه جویی در فضا کمک می کند و به راحتی از هر دو مبل قابل مشاهده است.

ایجاد فضای رسمی و متعادل در دکوراسیون داخلی

2. ایجاد فضایی راحت و آرام 

برای ایجاد فضایی راحت و کمی رسمی دو عدد صندلی رو به روی صندلی دو نفره فضای متفاوتی را برای اتاق نشستن ارائه می‌دهند و تلویزیون به یک طرف شومینه حرکت می‌کند، زیرا احتمال اینکه از همه جهت دید داشته باشد بیشتر است. همچنیین می توانید یک میز تحریر کوچک در گوشه اتاق قرار دهید. 

ایجاد فضایی آرام در دکوراسیون داخلی

3. استفاده از تعدادی صندلی 

قرار دادن یک مبل دو نفره در راستای طول اتاق اجازه می دهد تا فضای شما کمی بزرگ تر به نظر برسد و مستقیما رو به تلویزیون موجود در بالای شومینه باشد. وجود دو صندلی راحتی در گوشه های مخالف اتاق کمک می کند تا فضایی خاص و راحت داشته باشید. همچنین، یک میز قهوه پف دار نیز می تواند به صورت نشیمنگاهی تبدیل شود. این قطعا یک اتاق نشیمن برای پذیرایی از دوستان و مهمانان شما می باشد.

4. استفاده از مبل L شکل 

هنگامی که راحتی و زیبایی هر دو در اولویت شما هستند، باید مبلمان خود را برای معماری برای دکوراسیون داخلی با دقت انتخاب کنید. مبلمان L شکل گزینه ی راحتی هستند و زیبایی را برای فضای خانه شما فراهم می کنند و به دید وسیعی به اطراف دارند. این نوع از مبلمان برای محیط های گرم و صمیمی بسیار مناسب هستند و افراد را دور هم جمع می کنند. همچنین می توانید از یک میز و صندلی متفاوت در گوشه اتاق استفاده نمایید تا به زیبایی هر چه تمام تر فضای شما کمک کند.

استفاده از مبل L شکل در دکوراسیون داخلی

5. ایجاد فضایی برای کار و زندگی 

شما می توانید یک فضا را بدون تقسیم بندی، از هم مجزا نمایید. برای این منظور با مبلی که در مرکز و یک میز و صندلی کوچک که در گوشه اتاق قرار دارد، شروع نمایید و یک میز مناسب برای تلویزیون خود در گوشه اتاق رو به روی مبلمان تعبیه نمایید. این فضا در اصل یک اتاق نشیمن و یک دفتر کوچک است. لازم به ذکر است، فرش در این اتاق نشیمن اهمیت زیادی دارد. 

6. ایجاد فضایی دنج و مدرن 

وقتی به طراحی دنج و مدرن فکر می کنیم یک میز کوچک، همراه با دو صندلی راحتی که امکان بازی های رومیزی یا مطالعه را فراهم می کند به ذهنمان می رسد. همچنین، وجود دو مبل کوچک رو به روی یک دیگر این امکان را به شما می دهد تا فضایی راحت در اختیار داشته باشید. لازم به ذکر است، تلویزیون در برخی از فضا های دکوراسیون داخلی رسمی در مرکز قرار می گیرد اما احتمالا در این فضا اهمیت کمتری دارد.

7. ایجاد فضای نهار خوری مستقل در معماری برای دکوراسیون داخلی

بسیاری از ما به فضایی جداگانه و مستقل برای غذا خوری خود در معماری برای دکوراسیون داخلی و خانواده مان نیاز داریم، بنابراین، با قرار دادن یک دست مبل در مرکز اتاق و پشت به میز نهار خوری، دو فضای مجزا ایجاد کنید که استفاده از یک فرش می تواند به این امر کمک کند. همچنین می توانید در دو قسمت میز نهارخوری، از قفسه ‌هایی برای کتاب‌ ها اضافه نمایید تا بتوانید از فضا حداکثر استفاده را نمایید.

ایجاد فضای نهار خوری مستقل در معماری دکوراسیون

سخن آخر 

شرکت لوتوس در مجله دکوراسیون خود درباره سبک های مختلف دکوراسیون و اصول چیدمان لوازم دکوری منزل مطالب بسیاری نوشته است. اگر به این حوزه علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم به مجله لوتوس سر بزنید و مطالب گوناگون صنعت دکوراسیون را مطالعه نمایید. برند لوتوس تولید کننده صنعتی و تخصصی ساعت دیواری و سایر لوازم دکوراتیو مانند، گرامافون و رادیو، تابلو، ساعت کنارسالنی، میزعسلی، آباژور و … در ایران است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *