راهنمای گام به گام انتخاب دکوراسیون عروسی

دکوراسیون عروسی

دکوراسیون عروسی علاوه بر لباس شما یکی از بهترین راه ها برای درخشش شما در بزرگ ترین روز شما است. انتخاب دکوراسیون عروسی که زیبا، منسجم و منعکس کننده سلیقه شما به عنوان یک زوج باشد نیاز به برنامه ریزی خوبی دارد که نیازمند یک چک لیست از نیازمندی های شما برای جشن است.  شما در ابتدا باید سبک عروسی خود را انتخاب نمایید. اگر هنوز در مورد سبک عروسی تصمیم خاصی نگرفته اید، می توانید از متخصصین برنامه ریزی عروسی و جشن ها کمک بگیرید.  

طراحی دیزاین عروسی

دانستن تم رنگ‌ مراسم عروسی در کنار سبک انتخابی بسیار مهم است، سعی کنید ذهنی باز داشته باشید و از پالت رنگ به‌ عنوان دستورالعملی برای دکوراسیون عروسی خود استفاده کنید نه اینکه احساس کنید موظف هستید همه چیز را با هم به طور کامل هماهنگ کنید. به‌ عنوان مثال، به‌ جای پالت رنگی خاکستری و سفید، از یک پالت رنگی «خنثی» متشکل از رنگ‌ های کرم، بژ و رنگ ‌های زغالی، سبز زیتونی و خاکی استفاده کنید. این رویکرد به شما این فرصت را می‌دهد که روی یک رنگ «تمرکز» داشته باشید و در عین حال رنگ‌ های مشابهی را برای تکمیل دکوراسیون خود اضافه کنید و در نهایت ظاهری منسجم تر و زیباتر ایجاد کنید. 

دانستن تم رنگ‌ مراسم عروسی در کنار سبک انتخابی بسیار مهم است، سعی کنید ذهنی باز داشته باشید و از پالت رنگ به‌ عنوان دستورالعملی برای دکوراسیون عروسی خود استفاده کنید نه اینکه احساس کنید موظف هستید همه چیز را با هم به طور کامل هماهنگ کنید. به‌عنوان مثال، به‌ جای پالت رنگی خاکستری و سفید، از یک پالت رنگی «خنثی» متشکل از رنگ‌ های کرم، بژ و رنگ ‌های زغالی، سبز زیتونی و خاکی استفاده کنید. این رویکرد به شما این فرصت را می‌دهد که روی یک رنگ «تمرکز» داشته باشید و در عین حال رنگ‌ های مشابهی را برای تکمیل دکوراسیون خود اضافه کنید و در نهایت ظاهری منسجم تر و زیباتر ایجاد کنید.

رنگ های دیزاین عروسی

محل برگزاری جشن عروسی

هنگامی که سبک عروسی خود را تعیین کردید، نوبت آن است که به محل برگزاری آن فکر کنید. ممکن است به دنبال ویژگی های زیادی از جمله باغ محوطه سازی شده، فواره، پنجره های شیشه ای رنگی، وسایل روشنایی و … باشید. باید در نظر بگیرید که چگونه می توانید دکوراسیون عروسی خود را طوری طراحی کنید که این جزئیات را برجسته کنید و چگونه می توانید از آن ها به بهترین شکل استفاده نمایید. بسته به محل برگزاری، ممکن است از دکوراسیون در برخی مناطق صرف نظر کنید. به عنوان مثال، اگر در یک مکان بیرون از خانه، مانند ساحل، کنار دریاچه و … ازدواج می کنید، ممکن است برای شروع به دکوراسیون زیادی نیاز نداشته باشید. چراکه، زیاده روی در دکوراسیون می تواند باعث شلوغ دیده شدن مراسم شود.

برنامه ریزی دیزاین عروسی

برنامه ریزی عروسی یا طراح

از تصاویر جشن عروسی های قبلی که در محل برگزاری انتخابی شما برگزار شده است استفاده کنید تا به شما کمک کند دقیقا از چه چیزی و کجا استفاده کنید. اگر با یک برنامه ریز عروسی یا طراح مراسم کار می کنید، آن ها باید بتوانند ماکت هایی از فضا با دکورهای مختلف ایجاد کنند تا ایده خوبی از نتیجه نهایی به شما ارائه دهند. همچنین، فراموش نکنید که از هماهنگ کننده برگزاری جشن خود بپرسید که آیا وسایل دکوری مورد نیاز شما را دارند و یا شما باید تهیه کنید.

محل برگزاری دیزاین عروسی

آیتم های ضروری دکوراسیون عروسی

وقت آن است که انتخاب دکوراسیون عروسی خود را آغاز کنید! با موارد ضروری شروع کنید تا طبق بودجه مورد نظر خود پیش بروید. این موارد شامل قطعات کاربردی مانند میز، صندلی، رومیزی، ظروف پذیرایی، نورپردازی، موزیک و سیستم های صوتی و…. می باشد. شما همچنین به شماره میز و صندلی یا کارت های اسکورت نیاز دارید، تا مهمانان بدانند که در کجا بنشینند.

ما در این مقاله ایده هایی برای دکوراسیون عروسی برای شما جمع آوری نمودیم :

  • استفاده از پارچه حریر

از پارچه حریر و تور می توان برای تزیین دیوار و سقف، جایگاه عروس و داماد و میز و صندلی مهمانان استفاده نمود. لازم به ذکر است، پارچه حریر و تور با قیمت ارزان و گران در بازار موجود می باشند که بنابر بودجه در دسترس، شما می توانید اقدام به تهیه آن ها نمایید.

لازم به ذکر است، استفاده از پارچه حریر برای جایگاه عروس و داماد هنگام خواندن عقد آریایی فضایی رومانتیک و رویایی ایجاد می کند.

پارچه حریر در دکوراسیون عروسی
  • استفاده از شمع

از رقص جادویی شعله های شمع برای تزیین میز در مراسم عروسی غافل نشوید. چرا که با استفاده از شمع می توانید جلوه باشکوهی به جشن عروسی خود بدهید. حتی شما می توانید از شمع برای جایگاه  و ورود عروس و داماد استفاده نمایید.

شمع های دیزاین عروسی
  • جاشمعی و شمعدان قلمی

این نوع شمعدان برای شمع های قلمی کاربرد دارند، ما شمعدان قلمی را برای میز پذیرایی مهمانان پیشنهاد می کنیم که در اکثر اوقات به صورت جفتی روی میز کاربرد دارد و بهتر است قرینه و با با فاصله مساوی چیده شوند تا حس تعادل و آرامش روی میز حکم فرما شود. 

شرکت لوتوس جاشمعی های لیوانی زیبایی را از جنس شیشه و آبکاری نقره طراحی و تولید کرده است. نقره به کار رفته در جاشمعی های لیوانی نقره ایتالیایی است که به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. پیشنهاد می کنیم از این جاشمعی ها در دیزاین عروسی خود استفاده کنید. 

ناموجود

محصولات دکوری منزل

جا شمعی لیوانی مدل CHLOE کد TCH-6801

349,000 تومان
ناموجود

محصولات دکوری منزل

جا شمعی لیوانی مدل ELANIA کد TCH-6801

349,000 تومان
ناموجود
349,000 تومان
ناموجود
349,000 تومان
ناموجود
349,000 تومان
ناموجود
349,000 تومان
ناموجود
349,000 تومان
  • شمعدان لوکس تک شعله و چند شعله

شمعدان های لوکس تک شعله و چند شعله سال های سال است که در بین مردم محبوبیت دارند که معمولا از جنس نقره یا برنج بوده و بسیار لوکس و زیبا می باشند. 

شمعدان قلمی

این نوع از شمعدان عموما برای سبک های دکوراسیون سنتی و ایرانی مناسب هستند و چندان با سبک مدرن و مینیمال هم خوانی ندارند. البته طرح های جدیدی از شمعدان های چند شعله وارد بازار شده اند که مناسب سبک های مدرن و مینیمال هستند. کاربرد شمعدان های تک شعله و یا چند شعله معمولا روی میز پذیرایی بزرگ می باشد.

  • استفاده از چراغ های ریسه ای 

روشنایی در دکوراسیون مراسم عروسی و جشن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به مراسم شما عظمت و زیبایی هدیه می دهد. علاوه بر لوستر ها و شمع ها چراغ های ریسه ای نیز  یک راه عالی برای ایجاد این حس در عروسی شما هستندکه درخشش مراسم شما را چندین برابر می کنند. شما می توانید از چراغ های ریسه ای بر روی شاخه های درخت در فضای باز، سقف و دیوار تالار استفاده نمایید.

در کل استفاده از چراغ های ریسه ای به خلاقیت و هنر برگزار کننده عروسی شما بستگی دارد، چرا که به شکل های مختلف طراحی و اجرا می شوند.

چراغ های ریسه ای
  • استفاده از گل های تزیینی بر روی میز

گل ‌ها علاوه بر زیبایی، تأثیری آرام ‌بخش بر افراد دارند و باعث می‌شوند افراد احساس شادی بیشتری کنند. بنابر این، اهمیت استفاده از گل ها را در مراسم عروسی و جشن های خود دست کم نگیرید.

 اگر استفاده از گل های تازه برای شما مهم هستند، برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از برگ های سبز رنگ بیشتری استفاده نمایید. گیاهان سبزی مانند اکالیپتوس و سرخس می توانند گل های استفاده شده در تالار پذیرایی و دسته گل عروس را بدون اینکه هزینه زیادی داشته باشند، بزرگتر کنند.

بنابر سلیقه خود می توانید از انواع گل ها استفاده نمایید و آن ها را روی میز مهمانان، میز عروس و داماد، جایگاه، استیج رقص و … تزیین نمایید.

گل آرایی در دیزاین عروسی

سخن آخر 

دکوراسیون عروسی و طراحی قدم به قدم عروسی یکی از جذاب ترین کارهایی است که هرکسی می تواند انجام دهد. ابتدا در نظر داشته باشید که برنامه ریزی در هر کاری باعث می شود ذهن شما سازمان یافته پیش برود. طزاحی دکوراسیون عروسی نیازمند یک چک لیست از نیازمندی های شما برای جشن است. ابتدا باید سبک عروسی خود را انتخاب نمایید. از پارچه حریر و شمع برای دیزاین عروسی می تواند جلوه ویژه ای به فضای شما بدهد. روشنایی در دکوراسیون مراسم عروسی و جشن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس استفاده از چراغ های ریسه ای را از یاد نبرید. دز نهایت از گل های طبیعی برای تزیین روی میز استفاده نمایید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *