رمز و رازهای ماه

رمز و راه های ماه
ماه چیست؟

ماه درخشان‌ترین و بزرگ‌ترین جرم در آسمان شب ما است. در زبان لاتین ماه Luna نامیده می‌شود. ماه زمین را با تعدیل نوسانات روی محورش به سیاره‌ای قابل سکونت تبدیل کرده است. در واقع وجود ماه منجر شده زمین آب و هوای نسبتا پایداری داشته باشد. همچنین باعث جزر و مد می شود. 

moon

در گذشته مردم از ماه برای یافتن جهات جغرافیایی کمک می گرفتند.

Orientation with the moon in ancient times

ماه پس از برخورد جسمی به اندازه مریخ با زمین شکل گرفت. ماه که فراتر از زمین است تنها مکانی است که انسان به آن سفر کرده است.

travel to the moon

نماد های ماه
نماد زنانگی

در ادبیات فارسی دختران زیبا رو را به ماه تشبیه کردند. ماه یک نماد زنانه است که به طور جهانی ریتم زمان را به عنوان تجسم چرخه نشان می دهد. ماه نماد جاودانگی و ابدیت، روشنگری یا سمت تاریک خود طبیعت است. ممکن است دانش درونی یا مراحل وضعیت انسان روی زمین را منعکس کند، زیرا جزر و مد، باران ها، آب ها و فصول را کنترل می کند. 

full-moon-birth
این حد وسط بین نور خورشید و تاریکی شب است و بنابراین غالباً قلمروی بین خودآگاه و ناخودآگاه را نشان می دهد. در طالع بینی ماه نماد روح است.  همچنین عده ای مراحل رشد انسان را به ماه تشبیه می کنند: ماه نو کودکی است، هلال جوانی و نوجوانی است، ماه کامل بلوغ، و ماه رو به زوال نشان دهنده زوال زندگی، خواب است.  

ماه

حافظ می گوید: 

وصف رخ چو ماهش در پرده راست ناید 

مطرب بزن نوایی، ساقی بده شرابی 

نماد پاکی

ماه نماد پاکی است. در قرون وسطی ردای قدیس ها را به رنگ مهتاب میکشدند زیرا نور ماه نماد پاکی است. 

نور ماه نماد پاکی است

تقدیر 

الیاده ( نویسنده) در کتابش می گوید که ماه سرور و راهنمای زندگان و مردگان است. 

ماه گویای تقدیر است نوشیدن ماه!  

آیا میدانستید که بعضی از مسلمان های هند مراسمی تحت عنوان نوشیدن ماه دارند؟ در این مراسم تشتی از جنس نقره را پر از آب می کنند و زیر نور ماه قرار می دهند. تا ماه در آن منعکس شود و سپس برای درمان تپش قلب و حمله عصبی جرعه ای از آن را می نوشند.  

نوشیدن ماه

drink of moon

و اینکه روستاییان فرانسوی هنوز هم در ماه نو تخم و بذر میپاشند و وقتی ماه رو به کم شدن است درخت ها را هرس میکنند و محصول را برداشت می کنند.  

حضرت حافظ در این مورد می فرماید:

مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو 

یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو 

ماه نو

همچنین یونانیان باستان جارچی را مسئول اعلام رویت ماه نو قرار می دادند. در واقع ماه با ماه نو شروع میشد و پادشاه منتظر می ماند تا رویت ماه را گزارش بدهند و سپس اولین روز ماه تعیین میشد. عبریان اولیه هم در ماه نو ضیافت و مهمانی داشتند، و حیوانات را قربانی می کردند.  

رویت ماه

ماه نو زمان خاصی برای تجدید و زمان عالی برای شروع هر گونه تجلی است. اگر اهل سرمایه گذاری هستید شروع ماه نو بهترین زمان برای انجام اینکار است. 

گالیله یکی از اولین افرادی بود که کاوش در ماه را شروع کرد و اولین کسی بود که با تلسکوپ از نزدیک مشاهده اش کرد و متوجه شد که به شبیه زمین است و دره و کوه دارد. 

گالیله

ماه شبیه به فرایند زندگی انسان عمل میکند. 

ماه نماد الگوی چرخه ای است؛ از زمانی که بزرگ و گرد است تا زمانی که کوچکتر است، که مدام در طبیعت تکرار میشود. همانطور که فاز های ماه شامل رشد و زوال است، زندگی ماهم چنین سیکلی دارد. به این صورت که انسان در جوانی انرژی جوانی دارد و زمانی که میانسال و پیر میشود دیگر شوق و اشتیاق و انرژی دوران جوانی را ندارد. 

الگوی چرخشی ماه

ماه نماد قدرت و نفوذ است و اینکه بر نحوه رفتار حیوانات و انسان ها تاثیر میگذارد. می گویند زمانی که ماه  کامل است تاثیر زیادی بر روی زمین و ساکنانش دارد، شاید برای همین در شب ماه کامل احساسات شما چه غم، چه خشم، چه تفکر، پر رنگ تر و قویتر میشود، همچنین میگویند وقتی که ماه کامل است انسان ها به خصوص فعال تحریک پذیر یا بیش از حد احساساتی میشوند. 

ماه نماد قدرت

ماه نشانه تجدید و رفرش شدن است. زمانی که ما خواب و در حال آماده شدن برای روز جدید هستیم، ماه بر زمین می تابد. 

ماه نماد تجدید و رفرش شدن

ادارهٔ کل ملی هوانوردی و فضا (National Aeronautics and Space Administration

ناسا (NASA) می گوید: کشور ها و کمپانی های زیادی از سال 2022 تا سال 2025 برای رسیدن انسان به ماه در تلاش هستند. در واقع ناسا میخواهد با برنامه آرتمیس (Artemis) مقدمات لازم را برای اسکان بلند مدت انسان تا سال 2025 روی ماه فراهم کند. ماموریت های اولیه بدون سرنشین انجام میشود تا بررسی های لازم و مقدمات برای حضور بلند مدت انسان در ماه انجام شود. 

travel to moon

جالب اینجاست که تمام این برنامه ها برای یک هدف بزرگ تر است. اینکه یک پایگاه فضایی احداث کنند و مقدمات رفتن انسان به مریخ را فراهم کنند. 

travel to marsخلاقیت لوتوس در الهام گرفتن از ماه  

شرکت لوتوس همانند طبیعت همواره در تغییر و تحول و تولدی دوباره است. اینبار رمز و راز ها و جذابیت ماه الهام بخش شرکت لوتوس برای تولید محصول جدید شد.  

آباژور مدل لونالیلی

آباژور رومیزی ماه مدل لونالیلی، ترکیب پلی رزین و فلز آبکاری طلایی است. آباژور رومیزی ماه هم چشم نواز  و هم بسیار آرامشبخش و دوست داشتنی است. نقشه روی کره ماه که از جنس پلی رزین است و پایه های شکیل فلزی تمام آبکاری، این مدل را خاص و متفاوت کرده است.   

آباژور ماه در دکوراسیون


گروه تولیدی صنعتی لوتوس با تولید تخصصی محصولات دکوراسیون مانند انواع ساعت دیواری، ایستاده، رومیزی، تابلو های تزیینی، میزهای دکوراتیو و عسلی ، مجسمه و محصولات لوکس و تزیینی ، انواع تلفن و … یکی از بزرگترین مجموعه های تولیدی در این زمینه در کشور است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *